احتمال تکرار سیل در مشهد وجود دارد

احتمال تکرار سیل در مشهد وجود دارد

به گزارش قدم آخر از خراسان، آذر رضایی پور در گفتگویی با بیان اینکه افزایش حجم بارشهای رگباری، همراه با وقوع رعد و برق به خصوص در نواحی مستعد به صورت صاعقه، بارش تگرگ و وزش باد شدید قابل پیش بینی است، اظهارکرد: در ادامه فعالیت سامانه بارش زا در سطح استان همچنان انتظار می رود این سامانه به طور متناوب تقویت و باعث افزایش تکرار سیل در مشهد شود.

وی گفت: همچنین آبگرفتگی، ایجاد رواناب و سیلابی شدن مسیل ها و اختلال در سیستم حمل و نقل استان خراسان رضوی تا اوایل روز دوشنبه هفته آینده رخ خواهد داد.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: بر همین اساس توصیه می شود تا مردم از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها، صعود به ارتفاعات، عملیات کوهنوروی و ورود به مناطق ییلاقی و گردشگری استان و سفرهای غیر ضروری خودداری کنند تا دچار تلفات جانی و خسارت مالی نشوند.

رضایی پور با اشاره به این که بارش باران روز گذشته در نقاط مختلف شهر مشهد متفاوت بود به گونه ای که در منطقه هفت تیر (آب و برق) شاهد بیشترین میزان بارش بودیم اضافه کرد: بیشترین میزان بارش باران در شهر مشهد با 38.3 میلی متر و سپس نیشابور با 29.2 میلی متر به ثبت رسید.

وی اضافه کرد: در شبانه روز گذشته، قوچان با 11 و بردسکن با 34 درجه سانتیگراد به ترتیب خنک ترین و گرمترین شهرستان های استان بوده اند و در همین مدت کلانشهر مشهد نوسانات دمایی 13 تا 24 درجه را ثبت کرده است و امروز پیش بینی می شود دمای هوای مشهد بین 14 تا 23 درجه در نوسان باشد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "احتمال تکرار سیل در مشهد وجود دارد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "احتمال تکرار سیل در مشهد وجود دارد"، کلیک کنید.