افزایش کیفی فرآورده های نفتی در پالایشگاه های نفت در دولت مردمی

تکمیل طرح های افزایش ظرفیت پالایشی نفت و میعانات گازی و همچنین افزایش کیفی فرآورده های نفتی در پالایشگاه های نفت در دولت شهید سیدابراهیم رییسی رقم خورد و شاهد ارقام و اعداد خوبی در این بخش بودیم.

به گزارش قدم آخر، در حوزه پالایش و پخش فرآورده های نفتی طی ریاست جمهوری سید ابراهیم رییسی، اقدامات خوبی رقم خورد، درحال حاضر چهار طرح با سرمایه گذاری 784 میلیون دلار آماده بهره برداری است. این طرح ها کمک خواهد کرد تا افزون بر افزایش تولید و بهبود کیفیت فرآورده های نفتی، زنجیره انتقال نیز از مبادی تولید تا مقاصد مصرف کامل شود.

روند مصرف فرآورده های نفتی به ویژه بنزین و نفت گاز در سال های اخیر افزایشی بوده و این موضوع باعث شده است زنگ خطر ناترازی سوخت به صدا درآید، بنابراین اجرای این طرح ها با هدف تولید و توزیع به موقع فرآورده های نفتی در کشور می تواند تا حد زیادی این ناترازی را جبران کند. همچنین، اجرای قوانین مربوط به هوای پاک نیز وزارت نفت را ملزم کرده کیفیت سوخت تولیدی را افزایش دهد. در این زمینه نیز طرح هایی در پالایشگاه های کشور اجرا شده و اکنون آماده بهره برداری در دولت سیزدهم است.

افزایش تولید بیش از 20 میلیون لیتر نفت گاز یورو 5 و 18 میلیون لیتر بنزین در روز

تکمیل طرح های افزایش ظرفیت پالایشی نفت و میعانات گازی و همچنین افزایش کیفی فرآورده های نفتی در پالایشگاه های نفت در دولت مردمی رقم خورد، افزایش تولید بیش از 20 میلیون لیتر در روز نفت گاز یورو 5، افزایش تولید 18 میلیون لیتر در روز بنزین از ابتدای دولت از جمله مهم ترین اقدامات دولت بوده است.

همچنین تکمیل و بهره برداری از فاز دوم توسعه پالایشگاه آبادان به ظرفیت 210 هزار بشکه در روز و میزان سرمایه گذاری 2.1 میلیارد دلار، تکمیل و بهره برداری از واحد تصفیه نفت گاز، یوتیلیتی، آفسایت و مخازن پالایشگاه اصفهان (فاز اول) با کیفیت یورو 5 به میزان 16 میلیون لیتر در روز و سرمایه 800 میلیون دلار، تکمیل و بهره برداری از واحد تصفیه هیدروینی نفت گاز پالایشگاه تبریز و 3 طرح کیفی سازی به ارزش 100 میلیون دلار مورد توجه قرار گرفت.

انجام تعمیرات اساسی و تکمیل ظرفیت عملیاتی پالایشگاه 140 هزار بشکه ای ال پالیتو ونزویلا و صدور خدمات فنی و مهندسی در پالایشگاه های فراسرزمینی با فروش 3 میلیون قلم کالای ایرانی و تکمیل طرح احداث پالایشگاه میعانات گازی آدیش جنوبی به ظرفیت 60 هزار بشکه در روز و با میزان سرمایه گذاری بالغ بر 500 میلیون دلار از جمله طرح هایی بود که در این دولت در حوزه پالایش و پخش فراورده های نفتی صورت گرفت.

افزایش کیفی فرآورده های نفتی در پالایشگاه های نفت در دولت مردمی

تکمیل طرح های افزایش ظرفیت پالایشی نفت و میعانات گازی و همچنین افزایش کیفی فرآورده های نفتی در پالایشگاه های نفت در شرایط ناترازی سوخت اقدام قابل توجهی بود که در این دولت رقم خورد ضمن اینکه در دولت مردمی در حوزه دیپلماسی انرژی نیز گام های بزرگی برداشته شد و ایران توانست در کشور ونزویلا نیز افتخار آفرینی کند.

پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش کیفی فرآورده های نفتی در پالایشگاه های نفت در دولت مردمی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش کیفی فرآورده های نفتی در پالایشگاه های نفت در دولت مردمی"، کلیک کنید.