افشای فعالیت موساد؛ پارلمان ترکیه را به تکاپوی توسعه قوانین مقابله با جاسوسی انداخت

افشای فعالیت موساد؛ پارلمان ترکیه را به تکاپوی توسعه قوانین مقابله با جاسوسی انداخت

به گزارش قدم آخر به نقل از قدم آخر، روزنامه ترکیه ای «ینی شفق» به نقل از منابع گزارش داد در پی مشخص شدن فعالیت گسترده «موساد» در ترکیه، پیش نویس قانونی به پارلمان ارایه شده است که در آن «نوع جدید جاسوسی» تعریف و برای آن مجازات هایی در نظر گرفته می شود. این در واقع، گسترده تر کردن قوانین مبارزه با فعالیت های اطلاعاتی خارجی در این کشور است.

پیشتر نیروهای امنیتی ترکیه ده ها تن را به ظن جاسوسی برای رژیم صهیونیستی بازداشت کردند.

در همین رابطه، رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه تصریح کرد که عملیات اطلاعاتی این کشور در شناسایی جاسوسان موساد، رژیم صهیونیستی را غافلگیر کرد و این تازه اول راه است.

علی یرلیکایا، وزیر کشور ترکیه در ماه دسامبر گذشته گفته بود که هرگونه کمپین جاسوسی اسراییل علیه رهبران حماس در ترکیه غیر قابل قبول است و در صورت وقوع چنین چیزی، رژیم صهیونیستی «بهای سنگینی» پرداخت خواهد کرد.

دولت ترکیه در یک بسته قضایی جدید که «پروپاگاندای سیاه» علیه ترکیه را جرم انگاری می کند، در حال آماده سازی مجازات های کیفری برای «عوامل نفوذ خارجی» است.

در گزارش ینی شفق آمده است که نهمین بسته قضایی که توسط حزب حاکم عدالت و توسعه ارایه شده است، حاوی مطالبی درباره «انواع جدید جاسوسی» است. این بسته پیشنهادی برای اصلاح قانون جزایی قرار است به زودی به صحن مجلس ترکیه برسد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افشای فعالیت موساد؛ پارلمان ترکیه را به تکاپوی توسعه قوانین مقابله با جاسوسی انداخت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افشای فعالیت موساد؛ پارلمان ترکیه را به تکاپوی توسعه قوانین مقابله با جاسوسی انداخت"، کلیک کنید.