اقدام دانشجویان آمریکایی متاثر از نظریه ایستادگی و مقاومت فلسطین است

دیپلمات پیشین ایران با بیان این که بیداری ای که در زمان نامه نخست رهبر انقلاب به جوانان و دانشجویان آمریکایی اتفاق افتاد، موجب شده امروز اتفاقات جدیدی در دنیا در حال رقم خوردن باشد. 

مقام معظم رهبری در نامه ای خطاب به دانشجویان حامی مردم فلسطین در دانشگاه های آمریکا، ضمن ابراز همدلی و همبستگی با اعتراضات ضدصهیونیستی این دانشجویان، آن ها را بخشی از جبهه مقاومت دانستند و با اشاره به تغییر وضعیت و سرنوشت منطقه حساس غرب آسیا، بر ورق خوردن تاریخ جهان تاکید کردند. 

در این نامه آمده است: شما اکنون بخشی از جبهه ی مقاومت را تشکیل داده اید و در زیر فشارِ بی رحمانه ی دولتتان که آشکارا از رژیم غاصب و بی رحم صهیونیست دفاع می کند، مبارزه ای شرافتمندانه را آغاز کرده اید.

رهبر انقلاب همچنین بیان کردند: جبهه بزرگ مقاومت در نقطه ای دور، با همین ادراک و احساسات امروز شما، سال هاست مبارزه می کند. هدف این مبارزه، توقفِ ظلم آشکاری است که یک شبکه تروریست و بی رحم به نام «صهیونیست ها»، از سال ها پیش بر ملت فلسطین وارد ساخته و پس از تصرف کشورشان، آن ها را زیر سخت ترین فشارها و شکنجه ها گذاشته است. نسل کشیِ امروز رژیم آپارتاید صهیونیست، ادامه رفتار به شدت ظالمانه در ده ها سال گذشته است.

اقدام دانشجویان آمریکایی متاثر از نظریه ایستادگی و مقاومت فلسطین است
تجمع دانشجویان دانشگاه کلمبیا در حمایت از فلسطین

«سید علی سقاییان» دیپلمات پیشین ایران در گفت وگو با قدم آخر در تحلیل خود از نامه مقام معظم رهبری به دانشجویان آمریکا اظهار داشت: این روند و پروسه ای که در میان دانشجویان شاهد هستیم، لحظه ای نبوده و در واقع این پروسه به نظریه مقاومت و ایستادگی مردم فلسطین برمی گردد؛ نظریه ای که امام خمینی (ره) قبل از انقلاب اسلامی آن را ارایه کردند و مقام معظم رهبری نیز تاکید کرده اند که اگر مقاومت نکنیم دشمن گام به گام سنگرها را فتح می کند. 

وی افزود: موضوع حق طلبی را باید در نامه نخستی که چند سال پیش رهبری خطاب به جوانان و دانشجویان آمریکایی نوشتند دنبال کنیم، این نامه نیز در همان راستا و با همان اهداف نوشته شده است. 

سفیر سابق ایران در برزیل همچنین بیان کرد: بنابراین بیداری که در آن مقطع حاصل شد، اکنون می بینیم اتفاق جدیدی در دنیا در حال رقم خوردن است. رهبری با درایت و تدبیر کار کردند اما دیدیم که رییس مجلس آمریکا با وحشت می گوید جوانان نباید تحت تاثیر نامه رهبری ایران قرار گیرند. این ها همه نتیجه ایستادگی و مقاومت مردم غزه است. 

مقام معظم رهبری همچنین در بخش دیگری از نامه خود تاکید کردند: بزرگ ترین حامی این رژیم غاصب، پس از نخستین کمک های انگلیسی، دولت ایالات متحده آمریکاست که پشتیبانی های سیاسی و اقتصادی و تسلیحاتی از آن رژیم را یک سره ادامه داده و حتی با بی احتیاطی غیر قابل بخشش، راه برای تولید سلاح هسته ای را به روی او گشوده و به او در این راه کمک کرده است. دولت آمریکا و شرکایش، حتی از یک اخم در برابر این تروریسم دولتی و ظلم مستمر، دریغ کردند. امروز هم برخی اظهارات دولت ایالات متحده در قبال جنایت هولناک غزه بیش از آنچه واقعی باشد، ریاکارانه است

اقدام دانشجویان آمریکایی متاثر از نظریه ایستادگی و مقاومت فلسطین است
تجمع حامیان فلسطین در دانشگاه هاروارد

سقاییان، دیپلمات پیشین ایران در ادامه درباره تاثیر نامه رهبر انقلاب بر دانشجویان و فشار به ایالات متحده گفت: معتقدم آمریکا به شدت مجبور است از رژیم صهیونیستی و جنایت هایش دفاع و حمایت کند؛ به رغم این که شاهد یک دوگانگی در رفتار هستیم، از یک طرف مدعی است رژیم صهیونیستی اجازه نمی دهد کمک ها به مردم غزه برسد و از سوی دیگر کمک های مالی و تسلیحاتی به این رژیم دارد. 

وی اظهار داشت: متاسفانه سکوت مرگباری که بسیاری از رهبران جهان اسلام داشتند موجب شده تا آمار شهدای غزه به بیش از 30 هزار شهید برسد. این روند مقاومت حتما نتیجه دارد اما هزینه اش را مردم فلسطین می دهند. 

وی با اشاره به این که بازگشت به قرآن و اسلام مهم ترین فراز نامه رهبری است، گفت: اقدامی که رژیم صهیونیستی بعد از رای دادگاه لاهه در آتش زدن چادرهای آوارگان فلسطینی در رفح انجام داد، جنایتی است که حتی سازمان ملل و دولت ها نتوانسته اند کاری انجام دهند.

پایان خبر قدم آخر 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اقدام دانشجویان آمریکایی متاثر از نظریه ایستادگی و مقاومت فلسطین است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اقدام دانشجویان آمریکایی متاثر از نظریه ایستادگی و مقاومت فلسطین است"، کلیک کنید.