امتیاز «قطب شمال»؛ شروع سریع قصه پرماجرا

پس از سریال ناکام «گناه فرشته» ساخته حامد عنقا، مجموعه «قطب شمال» به کارگردانی امین محمودی یکتا جایگزین این سریال شد. فرزاد فرزین در یک تجربه متفاوت بازیگر اصلی «قطب شمال» است و چهره هایی مانند امیرحسین فتحی، آناهیتا درگاهی و نازنین بیاتی نیز در آن ایفای نقش کرده اند. «قطب شمال» قصه جوانی به نام «همایون» را روایت می کند که با دسیسه دوست قدیمی خود، گرفتار زندان می شود، به این ترتیب میان «همایون» و «ارغوان» دختری که به او علاقه داشت، جدایی می افتد. به بهانه انتشار سریال «قطب شمال» نگاهی داشتیم به شروع این مجموعه و سابقه سازندگان آن که در ادامه می خوانید. اثری از نویسندگان «ملکه گدایان» و «عقرب عاشق» «قطب شمال» اولین ساخته امین محمودی یکتاست که پیش تر به عنوان دستیار کارگردان و نویسنده، در ساخته های حسین سهیلی زاده با این کارگردان همکاری کرده است. محمودی یکتا به همراه حامد افضلی، فیلم نامه سریال هایی مانند «ملکه گدایان» و «عقرب عاشق» را نوشته است. اکنون این نویسنده «قطب شمال» را به عنوان اولین ساخته خود جلوی دوربین برده است. همان طور که در تیتراژ این مجموعه آمده، محمودی فیلم نامه این سریال را با الهام از رمان مشهور الکساندر دوما «کنت مونت کریستو» نوشته است.

امتیاز «قطب شمال»؛ شروع سریع قصه پرماجرا

قصه تکراری «همایون» در آستانه ازدواج با «ارغوان» (آناهیتا درگاهی) است، دوست «همایون» به نام «سامان» (امیرحسین فتحی) به دلیل علاقه خود به «ارغوان» تصمیم می گیرد برای رقیب عشقی خود پاپوش درست کند و او را به زندان بیندازد تا بتواند با «ارغوان» ازدواج کند. این اتفاق سرآغاز ماجراهایی در زندگی این شخصیت ها می شود، «همایون» پس از آزادی از زندان سراغ دشمنان خود می رود تا انتقام بگیرد. «قطب شمال» قصه تازه و جدیدی ندارد. وجود یک مثل عشقی و دسیسه چینی یکی از رقبا برای از میان برداشتن طرف مقابل، جدایی انداختن میان دو عاشق و معشوق توسط دوست یا یکی از اعضای خانواده آن ها، موضوعاتی هستند که پیش از این در سریال تلویزیونی «اولین شب آرامش» و مجموعه نمایش خانگی «خسوف» دیده ایم. علاوه بر این، رمان «کنت مونت کریستو» پیش از این منبع اقتباس سریال ترکیه ای به نام «ایزل» نیز بوده است. این مجموعه هم قصه خیانت دوستان یک عاشق و معشوق و بازگشت برای انتقام از خاینان را روایت کرده بود، بنابراین «قطب شمال» قصه ای آشنا و تکراری دارد، باید دید این مجموعه در ادامه چطور پیش می رود و آیا روایت جذابی خواهد داشت؟

شروع سریع قصه پرماجرا امتیاز «قطب شمال» در قدم اول، پراتفاق بودن قصه و ریتم مناسب سریال است. در قسمت اول فضای کلی داستان برای مخاطب ترسیم شد و احتمالا از قسمت دوم شاهد روایت زمان حال خواهیم بود. ناگفته نماند جزییات موضوع طعمه کردن «همایون» و پاپوش درست کردن برای او با این هدف که مسیول همه دزدی ها و فعالیت های غیرقانونی شرکت شناخته شود، کمی سرسری اتفاق افتاد و برای مخاطب مبهم بود، بنابراین لازم بود که سریال پرداخت روشن تری نسبت به جزییات این اتفاق داشته باشد. تغییر تصمیم «همایون» برای پذیرفتن اتهام هایی که به او وارد شده بود با این امید که در مجازاتش تخفیف داده شود نیز منطقی و قابل باور نبود. بازی خوب امیرحسین فتحی از میان بازیگران اصلی «قطب شمال»، امیرحسین فتحی و آناهیتا درگاهی در قسمت اول حضور داشتند. فتحی فعلا در شروع بازی خوبی داشت، اما آناهیتا درگاهی عملکرد قابل توجهی نداشت و در نقش دختر عاشق قصه بازی سردی را از خود به نمایش گذاشت. بهادر زمانی و فرزاد فرزین نقش شخصیت «همایون» را بازی می کنند. «همایون» پس از خلاصی از زندان، با هویت جدید و تغییر چهره سراغ دشمنان خود می رود تا از آن ها انتقام بگیرد، به همین دلیل این کاراکتر در زمان حال با بازی فرزاد فرزین در سریال حضور خواهد داشت. بهادر زمانی به دلیل شباهت کلی با فرزین، انتخاب مناسبی برای این نقش بوده و آن تغییر هویت را برای مخاطب باورپذیر می کند، اما این بازیگر در نمایش احساسات کاراکتر خود، چندان موفق نبود و بازی تاثیرگذاری نداشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امتیاز «قطب شمال»؛ شروع سریع قصه پرماجرا" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امتیاز «قطب شمال»؛ شروع سریع قصه پرماجرا"، کلیک کنید.