امدادرسانی در سیل سیستان و بلوچستان با قایق و بالگرد/ ارایه خدمات امدادی به 6300 خانوار

امدادرسانی در سیل سیستان و بلوچستان با قایق و بالگرد/ ارایه خدمات امدادی به 6300 خانوار

رییس سازمان امداد و نجات امداد جمعیت هلال احمر ضمن تشریح آخرین وضعیت مناطق سیل زده در استان سیستان و بلوچستان از امدادرسانی به سیل زدگان این استان با استفاده از قایق و بالگرد خبرداد.

بابک محمودی در گفت وگو با قدم آخر، درباره آخرین روند امدادرسانی به مناطق سیل زده در استان سیستان و بلوچستان گفت: درحال حاضر، امدادرسانی از طریق زمینی و هوایی به شهرستان های دشتیاری، نیکشهر، زرآباد و کنارک استان سیستان و بلوچستان درحال انجام است و امدادگران همچنان در این استان ها در آماده باش هستند.

وی درباره تعداد نیروهای امدادگر نیز گفت: 105 تیم عملیاتی درحال ارزیابی شرایط و امدادرسانی در این مناطق هستند و تاکنون این روند در 159 روستا به پایان رسیده است.

رییس سازمان امداد و نجات امداد جمعیت هلال احمر با بیان اینکه امدادرسانی ها ادامه دارد؛ ادامه داد: شش هزار و 377 خانوار در این بازه زمانی، خدمات امدادی را از امدادگران سازمان امداد و نجات دریافت کرده اند.

محمودی با اشاره به روش ارسال اقلام مختلف به مردم گفت: در برخی از معابر امکان کمک رسانی از طریق خودروهای معمولی وجود ندارد به همین دلیل از خودروهای کمک دار یا قایق های جمعیت هلال احمر استفاده شده است. 

وی با اشاره به میزان سورتی های پرواز نیز گفت: در مناطق صعب العبور نیز  از بالگردها استفاده می کنیم و اقلام مورد نیاز را از این طریق به مردم سیل زده ارسال می کنیم. تا به امروز 83 سورتی پرواز در مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان انجام شده است. 

پایان خبر قدم آخر 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امدادرسانی در سیل سیستان و بلوچستان با قایق و بالگرد/ ارایه خدمات امدادی به 6300 خانوار" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امدادرسانی در سیل سیستان و بلوچستان با قایق و بالگرد/ ارایه خدمات امدادی به 6300 خانوار"، کلیک کنید.