امر به معروف و نهی از منکر به مسائل مشخصی محدود شده است

امر به معروف و نهی از منکر به مسائل مشخصی محدود شده است

به گزارش قدم آخر از خراسان، حسن موحدیان در آغاز یکصد و هجدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با تسلیت فرارسیدن ماه محرم الحرام، ماه عزای اهل بیت‌(ع)، اظهارکرد: محرم و عاشورا، تنها یک حادثه نیست بلکه یک فرهنگ و آغاز عصر جدیدی از تاریخ ماست؛ کربلا تجسم و صحنه نمایش رویارویی حق و باطل و حماسه پرشکوه جانبازی و شهادت طلبی برای حفظ آزادگی و شرافت انسانی است.

وی گفت: در یک کلام، نهضت حسینی بهترین سرمشق برای بشریت است؛ برای هر انسان آزاده‌ای، برای هر انسانی که به دنبال مبارزه با ظلم و استکبار و استبداد است.

موحدیان با بیان اینکه نهضت و قیام عاشورا، نهضتی بر پایه مبانی انسانی و برای خدا بوده، افزود: همین اصل موجب شده که برای همیشه در تاریخ ماندگار بماند و حرارتی در قلوب مومنان باشد که هیچگاه سرد نخواهد شد.

وی در ادامه با تقدیر از هیئات مذهبی و شهرداری مشهد، تصریح کرد: همه به بهترین شکل پای کار آمده‌اند و فضای سطح شهر متناسب با ایام شده و سیاه پوش عزای حسینی است؛ گوشه به گوشه شهر، عطر محرم پیچیده و امیدواریم عزاداری‌های همه ما مورد قبول قرار گیرد و شور و شعور حسینی را توام با هم داشته باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در ادامه به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اشاره داشت و گفت: این انتخابات، آینده سیاسی و نگاه مدیریتی 4 سال آینده کشور را ترسیم کرد؛ مهمترین مساله در این انتخابات، حضور و مشارکت پرشور در پای صندوق های رای بود.

وی افزود: با مشخص شدن نتایج، دوران رقابت به پایان رسیده و امروز بیش از هر چیزی نیازمند فضای رفاقت هستیم و مردم هم خواستار فضای تعامل و همراهی و هم‌افزایی برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی هستند؛ هرکس در هر منصب و جایگاهی که قرار دارد باید صرفا توسعه و پیشرفت کشور و بهبود شرایط اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و … دنبال کند.

موحدیان در ادامه تصریح کرد: انتخابات اخیر، در کنار انتخاب رئیس جمهور، پیام‌های بسیاری برای ما داشت که باید توسط ارکان مختلف کشور از جنبه‌های مختلف مورد و بحث و بررسی قرار گیرد؛ بالاترین سرمایه هر کشور، سرمایه اجتماعی آن است و همه باید در جهت ارتقاء این مهم بیش از پیش تلاش کنیم چراکه ایران عزیز، میهن و پاره تن همه ماست.

وی با تبریک به رئیس جمهور منتخب به جناب آقای دکتر «مسعود پزشکیان»، گفت: امیدواریم در دوره مدیریتی ایشان، بیش از پیش شاهد توجه مضاعف به مشهدالرضا(ع)، به عنوان پایتخت معنوی ایران اسلامی باشیم؛ مسائل مشهد مقدس، مسائل ملی است و باید شاهد تداوم توجه دولت به این شهر باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در ادامه به هفته «امر به معروف و نهی از منکر» اشاره داشت و افزود: امر به معروف و نهی از منکر، موضوعی بسیار مهم و حیاتی است که گاه شاهدیم تجلی و برونداد آن محدود به موضوعات خاص و مشخصی شده در صورتیکه گستردگی بسیار بالایی دارد.

وی اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر چنان موضوع مهمی است که حتی شرایط وجوب برای آن قید شده، علم به معروف و منکر، احتمال تاثیر، نداشتن مفسده، بعد از آن مراحل و مراتب دارد، قلبی، زبانی، عملی؛ اگر به دنبال انجام این فریضه هستیم، باید به جنبه‌های مختلف آن اشراف و تسلط داشته باشیم تا کارساز باشد.

21 تیرماه، قیام خونین مسجد گوهرشاد مشهد علیه کشف حجاب، دیگر مناسبتی بود که موحدیان در این جلسه به آن اشاره داشت و گفت: یاد و خاطره شهدای این حادثه تلخ را گرامی می‌داریم؛ تاریخ به ما نشان می‌دهد که حجاب، یکی از نمادهای هویت و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی است .

موحدیان در ادامه با بیان اینکه همه باید توجه داشته باشیم که در سازمان‌ها، صرفا آیین‌نامه و بخش‌نامه و دستورالعمل کارساز نیست، افزود: مدیرن ارشد سازمانی باید به فرهنگ سازمانی توجه داشته باشند.

وی تصریح کرد: باید به دنبال فرهنگ سازمانی باشیم و امیدواریم همه در این جهت کمک کنیم تا بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امر به معروف و نهی از منکر به مسائل مشخصی محدود شده است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امر به معروف و نهی از منکر به مسائل مشخصی محدود شده است"، کلیک کنید.