انتشار جزییاتی بیشتر از هوش مصنوعی آیفون/ پای غول های فناوری در میان می آید!

به گزارش خبرگزاری قدم آخر، به نظر می رسد اپل درحال بررسی مجدد گزینه های خود برای آوردن هوش مصنوعی به نسل بعدی آیفون است. به گزارش بلومبرگ، اپل همچنان درحال مذاکره با OpenAI و گوگل برای استفاده از محصولات هوش مصنوعی این شرکت ها است. پیش ازاین نیز، خبری از همکاری احتمالی اپل و گوگل برای استفاده از مدل هوش مصنوعی جمینای در آیفون منتشر شده بود.

براساس گزارش مجله قدم آخر، براساس گزارش «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، اپل دوباره درحال مذاکره با OpenAI و گوگل برای آوردن هوش مصنوعی مولد به iOS 18 آیفون است؛ اما این شرکت هنوز بین ChatGPT، جمینای یا شاید هوش مصنوعی سایر شرکت های شخص ثالث تصمیم نهایی خود را نگرفته است.

انتشار جزییاتی بیشتر از هوش مصنوعی آیفون/ پای غول های فناوری در میان می آید!

همکاری احتمالی اپل با گوگل و OpenAI

به گفته مارک گرمن، اپل همچنین درحال ساخت مدل های زبانی بزرگ اختصاصی خود است تا برخی از ویژگی های هوش مصنوعی iOS 18 را تقویت کند، اما مذاکراتش با OpenAI حول یک چت بات متمرکز است. از سویی، اپل با گوگل برای استفاده از جمینای در iOS 18 نیز مذاکره کرده. این مذاکرات هنوز ادامه دارد و همچنان ممکن است به هر طرف پیش برود، زیرا اپل تصمیم نهایی درباره آن را نگرفته است. گرمن می گوید درنهایت احتمال دارد اپل از فناوری هوش مصنوعی هر دو شرکت استفاده کند یا اصلاً به سمت هیچ کدام نرود.

تاکنون، اپل به طور قابل توجهی درباره فعالیت های خود در زمینه هوش مصنوعی سکوت کرده است. البته زمانی که این شرکت درآمد خود را در ماه فوریه (بهمن ماه) اعلام کرد، «تیم کوک»، مدیرعامل اپل گفت که این شرکت به کار و سرمایه گذاری روی هوش مصنوعی ادامه می دهد و قرار است جزییات پیشرفت های خود را تا اواخر سال 2024 به اشتراک بگذارد.

سری آیفون 16 قرار است در پاییز 2024 رونمایی شود و احتمالاً قرار است شاهد اولین گوشی اپل با هوش مصنوعی مولد باشیم؛ کارشناسان پیش بینی می کنند که این امر ارزش سهام اپل را افزایش خواهد داد. درحالی که آیفون آتی می تواند شامل ویژگی های هوش مصنوعی مبتنی بر مدل زبانی بزرگ داخلی اپل باشد، به گزارش بلومبرگ این شرکت قصد دارد با یک سازنده هوش مصنوعی با سابقه تر همکاری کند تا یک چت بات شبیه به ChatGPT را نیز به آیفون بیاورد.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتشار جزییاتی بیشتر از هوش مصنوعی آیفون/ پای غول های فناوری در میان می آید!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتشار جزییاتی بیشتر از هوش مصنوعی آیفون/ پای غول های فناوری در میان می آید!"، کلیک کنید.