انتصابات جدید رهبر طالبان در ساختار حکومت سرپرست افغانستان

انتصابات جدید رهبر طالبان در ساختار حکومت سرپرست افغانستان

به گزارش قدم آخر، ذبیح الله مجاهد سخنگوی حکومت سرپرست طالبان گفت که بر اساس حکم ملا هبت الله آخوندزاده، این انتصابات در وزارت بهداشت عمومی، وزارت امور داخله و همچنین ولایت های فاریاب، سمنگان، قندهار و هلمند صورت گرفته است.

در این انتصابات، مسوول اداری پیشین وزارت داخله به عنوان سرپرست وزارت بهداشت عمومی، معاون اداری پیشین ریاست اداره اطلاعات به عنوان مسوول اداری وزارت امور داخله، والی پیشین ولایت سمنگان به عنوان والی فاریاب، والی پیشین فاریاب به عنوان والی سمنگان، بخشدار پیشین بخشداری گرشک ولایت هلمند به عنوان معاون ولایت قندهار و معاون پیشین ولایت قندهار به عنوان بخشدار گرشک ولایت هلمند منصوب شده اند.

به گزارش ایرنا به نقل از طلوع نیوز، حمدالله فطرت معاون سخنگوی حکومت سرپرست طالبان در این باره گفت: نور جلال جلالی مسوول پیشین اداری وزارت امور داخله مولوی به عنوان سرپرست وزارت بهداشت عمومی، رحمت الله نجیب مسوول پیشین اداری ریاست عمومی اداره اطلاعات به عنوان مسوول اداری وزارت امور داخله و والی پیشین سمنگان هم به عنوان والی فاریاب منصوب شدند.

با این حال برخی کارشناسان مسایل سیاسی، تغییرات انجام شده در نهادهای حکومت سرپرست طالبان را یک اصل حکومت داری می دانند و بر این باور هستند که این انتصابات باید به بهبود اوضاع افغانستان کمک کند.

سلیم پیگیر کارشناس مسایل سیاسی در این باره گفت: به امید این که انتصابات امروز به نفع مردم افغانستان تمام شود. هر وزیری که تغییر می کند، مردم باید از آن سود ببرند و نباید مانند گذشته بدون دلیل، جایگزین شوند.

پیش از این نیز بر اساس حکم رهبر حکومت سرپرست طالبان، انتصابات تازه ای در ولایت های هرات، بلخ، فاریاب، فراه، قندهار و نیمروز انجام شده بود که در این انتصابات، برخی چهره ها به عنوان والی، فرماندهان امنیتی و نیز شهردار منصوب شده بودند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتصابات جدید رهبر طالبان در ساختار حکومت سرپرست افغانستان" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتصابات جدید رهبر طالبان در ساختار حکومت سرپرست افغانستان"، کلیک کنید.