انگلیس: ما به‌دنبال موضع متعادل در قبال اسرائیل و غزه هستیم

انگلیس: ما به‌دنبال موضع متعادل در قبال اسرائیل و غزه هستیم

وزیر خارجه جدید انگلیس گفت: ما به‌دنبال موضع متعادل در قبال اسرائیل و غزه هستیم و از دیپلماسی برای دستیابی به آتش بس استفاده خواهیم کرد.

به گزارش قدم آخر، «دیوید لامی» وزیر امور خارجه جدید انگلیس امشب در سخنانی گفت: جنگ غزه باید متوقف و کمک ها وارد شود.

وی افزود: ما به دنبال موضعی متعادل در قبال اسرائیل و غزه هستیم و از دیپلماسی برای رسیدن به آتش بس استفاده خواهیم کرد.

شنبه شب همچنین «کی‌یر استارمر» نخست وزیر جدید انگلیس دو تماس با صدراعظم آلمان و رئیس جمهور فرانسه برای گفت‌وگو در مورد نشست آتی ناتو برقرار کرد.

نخست وزیر جدید انگلیس در این تماس تلفنی به شولتس و ماکرون درباره پایبندی کشورش به مشارکت امنیتی در ناتو و لزوم حمایت از اوکراین اطمینان داد.

وی بر ضرورت گفت‌وگو درباره جنگ اوکراین و غزه در نشست ناتو در واشنگتن تأکید کرد.

کی‌یر استارمر، رهبر حزب کارگر با پیروزی قاطع در انتخابات پارلمانی انگلیس، به عنوان نخست‌وزیر این کشور انتخاب شد، این پیروزی به ۱۴ سال حاکمیت حزب محافظه‌کار در انگلیس پایان داد.

پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انگلیس: ما به‌دنبال موضع متعادل در قبال اسرائیل و غزه هستیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انگلیس: ما به‌دنبال موضع متعادل در قبال اسرائیل و غزه هستیم"، کلیک کنید.