ایجاد 30هزار فضای پارک حاشیه ای در 3 منطقه/ فضاهای پارک های مکانیزه تا یک ماه دیگر مشخص می شود

ایجاد 30هزار فضای پارک حاشیه ای در 3 منطقه/ فضاهای پارک های مکانیزه تا یک ماه دیگر مشخص می شود

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه برای ساخت فضای پارک های مکانیزه آمادگی همکاری با سرمایه گذاران را داریم، گفت: به مجرد بررسی نهایی درخصوص پارک های حاشیه ای مناطق را برای جانمایی پارک های حاشیه ای آماده می کنیم. فعلا 14 منطقه دیگر را در لیست نهایی پارک های حاشیه ای قرار بدهیم.

به گزارش قدم آخر، شهریار افندی زاده درباره آخرین وضعیت پارک حاشیه ای گفت: شورای ترافیک شهر تهران در مرحله اول طراحی پارک های حاشیه ای قرار شد تا 120 هزار فضای پارک را در مناطق 22گانه پایتخت جانمایی کند. در سال های مختلف با توجه به انعقاد قراردادهای مختلف با شرکت های گوناگون این طرح دنبال شد. در سال 1402 تلاش شد با نگرش جدید و با برنامه های اقتصادی بهتر کار از طریق شرکت های توانمند دنبال شود. در پایان سال 1402 انعقاد قراردادی با یکی از شرکت ها انجام شد و منجر به این شد تا فضاهای منطقه یک، 4 و 5 تهران که حدود 30 هزار فضای پارک است را با یک برنامه مناسب ساماندهی کند. 

وی ادامه داد: البته پارک حاشیه ای برای توقف های کوتاه مدت ایده مناسبی است تا دیگر خودروها که در بازه زمانی طولانی مدت نیاز به توقف دارند به پارکینگ عمومی مراجعه کنند. 

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در سال 1403 شهرداری تهران به دنبال تکمیل پارکینگ های عمومی و احداث پارکینگ های مکانیزه است، اظهار کرد: محل دقیق پارکینگ های عمومی پیش بینی و مشخص شده است اما درخصوص پارک های مکانیزه به تمام شهرداری های مناطق ابلاغ شده تا در این باره اقدامات لازم را لحاظ کنند. 

وی بیان کرد: در این راستا باید تکمیل اطلاعات به درستی صورت گرفته و فضاها معرفی بشود. اما باید در ابتدا پارکینک های مکانیزه ای که در سنوات قبل به بهره برداری رسیده و اکنون از کار افتاده و یا در نقاط نامناسبی جانمایی شده را بازسازی کنیم و به محدوده مناسب منتقل کنیم. تا یک ماه دیگر فضاهای پارک های مکانیزه ای که در دستور کار سال 1403 شهر تهران قرار دارد را مشخص می کنیم.

افندی زاده با بیان اینکه برای ساخت فضای پارک های مکانیزه آمادگی همکاری با سرمایه گذاران را داریم، عنوان کرد: به مجرد بررسی نهایی درخصوص پارک های حاشیه ای سایر مناطق را نیز برای جانمایی پارک های حاشیه ای آماده می کنیم. این نیازمند انعقاد قرارداد مجدد است تا فعلا 14 منطقه دیگر را در لیست نهایی پارک های حاشیه ای قرار بدهیم. در این رابطه هماهنگی های لازم نیز با پلیس راهور از سوی شهرداری تهران انجام گرفته است. 

پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایجاد 30هزار فضای پارک حاشیه ای در 3 منطقه/ فضاهای پارک های مکانیزه تا یک ماه دیگر مشخص می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایجاد 30هزار فضای پارک حاشیه ای در 3 منطقه/ فضاهای پارک های مکانیزه تا یک ماه دیگر مشخص می شود"، کلیک کنید.