این افراد بیشتر در معرض حملات قلبی هستند

این افراد بیشتر در معرض حملات قلبی هستند

به گزارش قدم آخر ،به دلیل مسدود شدن یا قطع خونرسانی به بخشی از عضله قلب رخ می دهد.

باشگاه خبرنگاران در خبری نوشت:این انسداد معمولاً ناشی از تجمع رسوبات چربی و پلاک در دیوارهٔ عروق قلبی، که به عنوان بیماری عروق کرونربیماری عروق قلبی) شناخته می شود؛ هنگامی که یک پلاک در دیوار عروق قلبی پاره شده و به همراه لخته ای از خون به اندازه کافی بزرگ تر شده و موجب انسداد عروق قلب شود، خونرسانی به قسمتی از عضله قلبی قطع شده و باعث حمله قلبی می شود.

استرس و تغذیه فاکتورهای مهم نوسانات حمله قلبی

دکتر حمید قربانیان درباره تاثیر تغذیه بر این حملات قلبی گفت: تغذیه سالم باعث کاهش خطر ابتلا به حملات قلبی می شود. مصرف میزان زیادی از میوه ها و سبزیجات، کم کردن مواد چربی اشباع شده و پر کلسترول، و مصرف مواد غذایی پرفیبر (مانند میوه ها، سبزیجات و غلات کامل) به کاهش خطر حملات قلبی کمک می کند، اما در مقابل استرس می تواند فاکتوری باشد که خطر ابتلا به حملات قلبی را افزایش دهد؛ استرس می تواند منجر به افزایش فشار خون، تغییرات در ضربان قلب و افزایش ترشح هورمون های استرسی شود که همگی ممکن است به تعداد انسداد عروق کرونا و حمله قلبی کمک کنند.

این پزشک عمومی درباره تاثیر سن بر میزان بروز حملات قلبی بیان کرد: سن یکی از عوامل مهم در ابتلا به حملات قلبی است چرا که با پیرتر شدن، ریسک ابتلا به حمله قلبی افزایش می یابد همچنین عوامل دیگری مانند فشار خون بالا، دیابت و چربی بالا در خون نیز می توانند باعث افزایش خطر حمله قلبی در افراد مسن تر شوند.

او افزود: افرادی که یک بار حمله قلبی داشته اند، در معرض خطر بیشتری برای تکرار حمله قرار دارند که این امر نشان دهنده اهمیت اقدامات پیشگیرانه و مداومت در درمان برای جلوگیری از حملات مجدد است.

تاثیر وجود سابقه خانوادگی

این پزشک تصریح کرد: سنی که برای آقایان و خانم ها در خانواده به عنوان سابقه مثبت حمله قلبی در نظر گرفته می شود، ممکن است بر اساس مطالعات و راهنمایی های پزشکی مختلف متغیر باشد، اما به طور عمومی در نظر گرفتن سابقه حمله قلبی در اقوام خونی به عنوان عامل ریسک می تواند در سنین میانسالی تا پیرسالی معتبر باشد؛ برای آقایان معمولاً سنین بالای 40 تا 50 سال به عنوان سنی مهم برای در نظر گرفتن سابقه مثبت حمله قلبی در خانواده مطرح می شود برای خانم ها نیز به دلیل تاثیر عوامل هورمونی و سایر عوامل مرتبط با زنان، سنین بالای 50 تا 60 سال به عنوان سنی معتبر برای در نظر گرفتن سابقه مثبت حمله قلبی در خانواده به نظر گرفته می شود.

او ادامه داد: باید توجه داشت که این سنین تخمینی است و بسته به عوامل فردی و تاریخچه خانوادگی، ممکن است متغیر باشد همچنین در مواردی که سابقه خانوادگی مثبت در حمله قلبی وجود دارد، پیشنهاد می شود که مشاوره پزشکی جهت ارزیابی دقیق تر و اتخاذ تدابیر مناسب انجام شود.

جهت پیشگیری از ابتلا به چنین حملاتی باید تغذیه سالم با مصرف میوه ها، سبزیجات، مواد غذایی پرفیبر و کاهش مصرف چربی های اشباع شده، فعالیت بدنی منظم، کنترل فشار خون، دیابت و موارد دیگری که به افزایش خطر حملات قلبی منجر می شوند، قطع کامل استفاده از سیگار و مداومت در مصرف داروهای معین به شکل منظم، به ویژه در افرادی که قبلاً حمله قلبی داشته اند را رعایت کرد.

233217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این افراد بیشتر در معرض حملات قلبی هستند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این افراد بیشتر در معرض حملات قلبی هستند"، کلیک کنید.