بازار سهام از چه رییس جمهوری استقبال می کند؟

بازار سهام از چه رییس جمهوری استقبال می کند؟

در هفته اخیر بازار بورس اوراق بهادار تهران روند ریزشی داشت و از مرز 2 میلیون و 100 هزار واحد پایین آمد.

در روز شنبه شاخص کل بورس تهران 16 هزار و 968 واحد تنزل کرد و 610 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شد. روز یکشنبه شاخص 20 هزار و 730 واحد سقوط کرد و 655 میلیارد تومان سرمایه خارج شد.

روز دوشنبه شاخص کل 22 هزار و 505 واحد پایین آمد و 363 میلیارد تومان خروج سرمایه ثبت شد.

اما روز سه شنبه شاخص 11 هزار و 716 واحد رشد کرد اما خروج سرمایه ادامه داشت که رقم آن 65 میلیارد تومان بود.

به گزارش قدم آخر،روز چهارشنبه شاخص 16 هزار و 209 واحد بالا آمد و پس از 6 روز شاهد ورود سرمایه به بازار بودیم که رقم آن 74 میلیارد تومان بود.

اقتصادآنلابن در خبری نوشت:در هفته اخیر دامنه نوسان قیمت سهام منفی و مثبت 2 درصد بود، بنابراین شاهد رشد صف های بازار بودیم و ارزش معاملات ارقام بسیار پایینی را ثبت کرد. ارزش معاملات خرد سهام در تمامی روزهای معاملاتی هفته در محدوده 2 همت قرار داشت. میانگین ارزش معاملات خرد 2 هزار و 514 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 3 هزار و 157 میلیاردی هفته پیشین، کاهش 20 درصدی داشته است.

ناظران علت اصلی رشد شاخص ها در دو روز پایانی هفته را سیگنال های مثبت دولت می دانند. در مقابل گروهی نیز معتقدند قیمت ها به کف رسیده و بازار بیش از این ریزش نخواهد کرد. در این میان یک نگاه معامله گران به انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری است. اگر دولت چهاردهم ادامه دهنده راه دولت ابراهیم رییسی باشد برای فعالان اقتصادی پیام روشنی دارد. اما اگر دولت چهاردهم دولتی میانه رو باشد، واکنش بازار متفاوت خواهد بود. بازارها همواره از چهره های میانه رو استقبال کرده اند و نامزدی که بتواند مشکل تحریم ها را رفع کند مورد توجه فعالان اقتصادی خواهد بود.

در روزهای اخیر چهره هایی مثل سعید جلیلی و علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شدند که تفاوت های گفتمانی و روشی با یکدیگر دارند. در نتیجه می توان انتظار داشت فعالان اقتصادی و معامله گران فعلا استراتژی صبر و انتظار را در پیش بگیرند و منتظر بمانند تا نتیجه انتخابات هشتم تیر ماه مشخص شود.

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازار سهام از چه رییس جمهوری استقبال می کند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازار سهام از چه رییس جمهوری استقبال می کند؟"، کلیک کنید.