برندگان اسکار ایتالیا معرفی شدند/ «من کاپیتان» درخشید

برندگان اسکار ایتالیا معرفی شدند/ «من کاپیتان» درخشید

به گزارش قدم آخر، فیلم متیو گارونه با عنوان «من کاپیتان» که درام نامزد اسکار و درباره سفر حماسی 2 مرد جوان آفریقایی است که تصمیم می گیرند داکار را ترک کنند تا به اروپا برسند و درام پایولا کورتلزی با عنوان «هنوز فردا هست» برندگان بزرگ شصت و نهمین دوره جوایز دیوید دی دوناتلو ایتالیا شدند.

به گزارش خبرگزاری قدم آخر به نقل از ورایتی،«من کاپیتان» جایزه بهترین فیلم، کارگردان، تهیه کننده، تدوین گر و فیلمبردار و چند جایزه دیگر را برد و «هنوز فردا هست» که درباره وضعیت اسفبار یک زن خانه دار آزار دیده در رم پس از جنگ است و در 19 بخش نامزد شده بود، 6 تندیس دریافت کرد که بهترین کارگردان اول، بازیگر زن، بازیگر زن نقش مکمل، فیلمنامه و جایزه تماشاگران را شامل شد.

«هنوز فردا هست» که اولین تجربه کارگردانی پایولا کورتلزی، بازیگر محبوب ایتالیایی است و خود وی در آن نقش آفرینی هم کرده، به شکل سیاه و سفید یادآور سینمای نیوریالیستی ایتالیا است.

کورتلزی که 50 ساله است، «هنوز فردا هست» را با بودجه ای حدود 8 میلیون یورو (8.6 میلیون دلار) ساخته و فیلمش موفق شد تا بیش از 39 میلیون دلار در ایتالیا فروش کند و «باربی» را شکست دهد. این فیلم که هنوز در حال اکران است، در فرانسه نیز با اقبال روبه رو شد و در حالی که از اواسط ماه مارس اکرانش را شروع کرد تاکنون بیش از 4.4 میلیون دلار فروش داشته اشت.

فیلم «ربوده شده» به کارگردانی مارکو بلوکیو دیگر فیلم موفق شب سینمای ایتالیا بود. این فیلم که برمبنای داستان واقعی پسری یهودی است که در قرن نوزدهم ایتالیا از خانواده اش گرفته شده و مجبور شده تا به دین کاتولیک درآید، برای بهترین فیلمنامه اقتباسی، طراحی تولید، لباس، گریم و مو برنده جایزه شد.

جوایز ویژه دوناتلو هم به میلنا ووکوتیچ بازیگر کهنه کار صحنه و سینمای ایتالیا اهدا شد که با فدریکو فلینی، لوییس بونویل و آندری تارکوفسکی کار کرده است.

جایزه بهترین فیلم خارجی به فیلم «آناتومی یک سقوط» به کارگردانی ژوستین تریه رسید.

فهرست کامل برندگان جوایز دیوید دوناتلو 2024 چنین است:

بهترین فیلم: «من کاپیتان»، متیو گارونه

بهترین کارگردان: متیو گارونه برای «من کاپیتان»

اولین کارگردانی: پایولا کورتلزی «هنوز فردا هست»

تهیه کننده: «من کاپیتان»، متیو گارونه، پایولو دل بروکو

بازیگر زن: پایولا کورتلزی، «هنوز فردا هست»

بازیگر مرد: میشل ریوندینو، «پالازینا لاف»

بازیگر زن نقش مکمل: امانولا فانلی، «هنوز فردا هست»

بازیگر مرد نقش مکمل: الیو آلمانو، «پالازینا لاف»

فیلمنامه اوریجینال: فوریو آندریوتی، جولیا کالندا، پایولا کورتلزی «هنوز فردا هست»

بهترین فیلمنامه اقتباسی: مارکو بلوکیو، سوزانا نیچیارلی، «ربوده شده»

فیلمبرداری: پایولو کارنرا، «من کاپیتان»

تدوین: مارکو اسپولتینی، «من کاپیتان»

مستند: ماریو مارتونه «کسی آن پایین مرا دوست دارد»

موسیقی فیلم: سابسونیکا، «آداجیو»

ترانه: «سرزمین من» از فیلم «پالازینا لاف»

طراحی تولید: «ربوده شده»

طراحی لباس: «ربوده شده»

طراحی چهره: «ربوده شده»

طراحی مو: «ربوده شده»

صدا: «من کاپیتان»

جلوه های دیجیتال: «من کاپیتان»

جایزه تماشاگران: پایولا کورتلزی «هنوز فردا هست»

جایزه جوانان: پایولا کورتلزی «هنوز فردا هست»

بهترین فیلم کوتاه: «گوشت فروش»، مارگریتا گیوستی

بهترین فیلم خارجی: «آناتومی یک سقوط»، ژوستین تریه

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برندگان اسکار ایتالیا معرفی شدند/ «من کاپیتان» درخشید" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برندگان اسکار ایتالیا معرفی شدند/ «من کاپیتان» درخشید"، کلیک کنید.