بلینکن: ایران به‌دنبال گسترش جنگ غزه به جنگی منطقه‌ای نیست

بلینکن: ایران به‌دنبال گسترش جنگ غزه به جنگی منطقه‌ای نیست

به گزارش قدم آخر، بلینکن در طی کنفرانسی خبری با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در واشنگتن گفت: فکر نمی‌کنم که هیچ یک از مداخله‌کنندگان احتمالی به دنبال گسترش جنگ یا درگیری باشند. به گمانم اسرائیل هم به دنبال این نیست. حزب‌الله نیز چنین چیزی نمی‌خواهد. لبنان که قطعا خواهان این نیست چراکه بیش از همه آسیب می‌بیند. به گمانم ایران نیز این را نمی‌خواهد.

با این حال بلینکن تاکید داشت که افزایش تنش‌ها میان حزب‌الله و رژیم صهیونیستی می‌تواند تهدیداتی احتمالی برای گسترش درگیری‌ها در پی داشته باشد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین عنوان کرد که این کشور همچنان در حال بررسی ارسال بمب‌های ۲۰۰۰ پوندی به رژیم صهیونیستی است.

به گزارش قدم آخر، از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ که رژیم صهیونیستی حملات ویرانگر خود علیه نوار غزه را با حمایت آمریکا آغاز کرد، ده‌ها هزار فلسطینی که بیشترشان زن و کودک بودند، در این حملات شهید و زخمی شدند و زیرساخت‌های نوار غزه به شکل گسترده‌ای ویران شد و فاجعه انسانی بی‌سابقه‌ای در این منطقه رقم خورده است.

در نتیجه این حملات و محدودیت‌هایی که این رژیم اعمال کرده و در پی کمبود شدید غذا، آب، دارو و سوخت، ساکنان نوار غزه در آستانه خطر قحطی قرار داشته و جان کودکان و سالخوردگان در این منطقه به خطر افتاده است. طبق اعلام وزارت بهداشت غزه شمار شهدای جنگ تا این لحظه به ۳۷ هزار و ۳۴۷ نفر و شمار مجروحان نیز به ۸۵ هزار و ۳۷۲ نفر رسیده است. بیش از ۷۰ درصد شهدای جنگ زن و کودک هستند. هنوز بیش از ۱۰ هزار نفر نیز مفقود و زیر آوار هستند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بلینکن: ایران به‌دنبال گسترش جنگ غزه به جنگی منطقه‌ای نیست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بلینکن: ایران به‌دنبال گسترش جنگ غزه به جنگی منطقه‌ای نیست"، کلیک کنید.