بنای ما بر حمایت جدی است

بنای ما بر حمایت جدی است

محمدمهدی اسماعیلی می گوید: به دلیل گرانی کاغذ در تولید کتاب ویژه کودک و نوجوان دچار مشکل هستیم اما بنای ما حمایت جدی است.

به گزارش قدم آخر، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی 19 اردیبهشت ماه در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، درباره برگزاری نمایشگاه های مشترک با کشورهای دیگر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خب این کار به صورت جدی در حال برگزاری است؛ مدتی پیش به صورت مشترک در نمایشگاه کتاب هندوستان ، عمان، ترکیه و عراق حضور داشتیم. همکارانم سالانه در نمایشگاه های متعددی شرکت می کنند، متقابلاً از 25 کشور در نمایشگاه بین المللی تهران حضور دارند. 

وی خاطرنشان کرد : هر سال یک مهمان ویژه هم داریم، امسال کشور یمن است. سال آینده کشور دیگری خواهد بود و سال گذشته کشور تاجیکستان بود. کشورهای مختلف و ناشران خارجی دیگر.

او درباره تغییر مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه کتاب، گفت: در چنین رویدادهایی تا آخرین لحظه چنین تغییراتی محتمل است.

وزیر ارشاد درباره افتتاح کارخانه کاغذ یادآور شد: الحمدلله کارهای اجرایی این کارخانه تا نزدیک 90 درصد انجام شده است. دولت در کنار بخش خصوصی ایستاده است. کارخانه بسیار معظمی است که هم رییس جمهور و هم خودم بازدید داشتیم، دو هفته پیش آقای احمدوند از این کارخانه بازدید داشت. الحمدلله کارها به خوبی جلو می رود و ما تلاش می کنیم در یکی دو ماه آینده، به افتتاح برسد.

اسماعیلی با اشاره افتتاح یک کتابخانه عمومی در شهر اراک، گفت: حدود 20 درصدی از کار اجرایی مربوط این کتابخانه مانده است و تلاش می کنیم با تزریق بودجه تا نیمه دوم سال کتابخانه را افتتاح کنیم.

وزیر ارشاد درباره توجه به حوزه کودک و نوجوان نیز گفت: حوزه کودک بخش بسیار مهمی است؛ چون هم نیاز امروز ماست و هم بیشترین فروش کتاب را هر سال در حوزه کودک و نوجوان داریم، شاید گاه تا 25 تا 30 فروش ناشران در حوزه کودک و نوجوان است. این حوزه جای کار جدی دارد. کارهای تالیفی در این حوزه به شدت مورد حمایت ماست. به دلیل گرانی کاغذ ویژه کتاب های کودک و نوجوان در تولید ادبیات دچار مشکلیم اما بنای ما  حمایت جدی است. اسماعیلی تاکید کرد : جشنواره ویژه کتاب و کودک و نوجوان را به زودی برگزار می کنیم.

پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بنای ما بر حمایت جدی است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بنای ما بر حمایت جدی است"، کلیک کنید.