تاکید وزیر دفاع فیلیپین بر حفظ تمامیت ارضی کشورش

تاکید وزیر دفاع فیلیپین بر حفظ تمامیت ارضی کشورش

وزیر دفاع فیلیپین با تاکید بر پایبندی به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورش، موضع خود را در برابر تهدیدات جدایی طلبانه رییس جمهوری سابق مشخص کرد.  

به گزارش قدم آخر، گیلبرتو تیودورو، وزیر دفاع فیلیپین امروز (دوشنبه) با انتشار بیانیه ای به جمع مقامات امنیتی در این کشور پیوست که پس از تهدیدات جدایی طلبانه رودریگو دوترته، رییس جمهور پیشین فیلیپین متعهد به دفاع از تمامیت ارضی کشور شده اند.

دوترته روز سی ام ژانویه خواستار استقلال جزیره میندانایو، شهر زادگاهش در جنوب فیلیپین شد، چراکه هفته گذشته اتحاد او با رییس جمهور «فردیناند مارکوس جونیور» به دلیل اختلاف نظر درخصوص تلاش ها برای اصلاح قانون اساسی از هم گسسته شد.

بنابر گزارش رویترز، وزیر دفاع فیلیپین در بیانیه خود تاکید کرد که وظیفه وزارتخانه او دفاع از حاکمیت کشور و تمامیت قلمرو ملی است که در قانون اساسی نیز تصریح شده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما این وظیفه را چه در خارج و چه در داخل به طور قوی و به شدت اجرا خواهیم کرد.

موضع گیری تیودورو بازتاب اظهارات مشابهی بود که توسط مشاور امنیت ملی فیلیپین در روز یکشنبه ارایه شد که گفت دولت در استفاده از اختیارات و نیروهای خود برای سرکوب و متوقف کردن هرگونه تلاش برای تجزیه جمهوری فیلیپین تردید نخواهد کرد.

دوترته با تبدیل شدن به اولین رییس جمهور فیلیپین از جزیره میندانایو، تاریخ ساز شد، زیرا این جزیره با منابع طبیعی غنی و فراوان برای دهه ها درگیر خشونت و مناقشه بود و دولت همواره با شورشیان و افراط گرایان می جنگید. این ناآرامی ها، سرمایه گذاری ها را در جزیره کاهش داده و روستاهای آن را در فقر فرو برده است.

رومیو براونر، رییس نیروهای مسلح فیلیپین نیز روز یکشنبه هنگام بازدید از اردوگاه های نظامی در میندانایو به سربازان یادآوری کرد که «ما سوگند یاد کرده ایم که همیشه از زنجیره فرماندهی پیروی کنیم و به قانون اساسی و مقامات رسمی خود وفادار باشیم.»

وی تاکید کرد: اجازه دهید همچنان نشان دهیم که با یک نیروی نظامی قوی و متحد، فیلیپین قوی و متحد خواهیم داشت.

پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید وزیر دفاع فیلیپین بر حفظ تمامیت ارضی کشورش" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید وزیر دفاع فیلیپین بر حفظ تمامیت ارضی کشورش"، کلیک کنید.