تجاوزات جدید آمریکا و انگلیس به غرب یمن

تجاوزات جدید آمریکا و انگلیس به غرب یمن

منابع خبری از حملات متجاوزان آمریکایی و انگلیسی به جزیره ای در غرب یمن خبر دادند.

به گزارش قدم آخر، آمریکا و انگلیس حملات هوایی متجاوزانه ای را علیه جزیره ای در دریای سرخ واقع در نزدیکی استان ساحلی الحدیده یمن انجام دادند.

المیادین نوشت، متجاوزان آمریکایی و انگلیسی چهار حمله را علیه جزیره«کمران» در دریای سرخ واقع در غرب یمن صورت دادند.

 سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز گذشته در بیانیه ای از حمله ارتش این کشور به یک ناو آمریکایی و دو کشتی دیگر در دریای سرخ و خلیج عدن خبر داد.

ارتش یمن با حملات خود در دریای سرخ که کشتی های مرتبط با رژیم صهیونیستی را در حمایت از مردم مظلوم غزه هدف قرار می دهد، عرصه را بر نظامیان آمریکا تنگ کرده است؛ تا جایی که کارشناسان نظامی غرب هم اذعان دارند که استراتژی های واشنگتن در منطقه با شکست مواجه شده است.

به اذعان رسانه های غربی، ارتش یمن حربه های مختلفی در این نبردها به کار گرفته و به عنوان رقیبی قدرتمند برای ارتش ایالات متحده ظاهر شده است. پنج ماه از آغاز حملات ایتلاف دریایی به رهبری آمریکا برای کاهش توانایی های ارتش یمن می گذرد، اما ارتش یمن همچنان به اقدامات خود ادامه داده و نیروهای ایتلاف را به رهگیری موشک ها، قایق های بمب گذاری شده و پهپادهای انتحاری خود وادار می کنند.

با آغاز جنگ غزه و در پی جنایات رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان در این باریکه، انصارالله یمن اعلام کرد برای همبستگی با مردم فلسطین تمام کشتی هایی که به نحوی با رژیم صهیونیستی ارتباط داشته باشند را در دریای سرخ هدف خواهد گرفت. 10 الی 15 درصد از تجارت دریایی جهان از دریای سرخ عبور می کند و از ماه فوریه تا امروز تعداد کشتی های عبوری از این شاهراه بین المللی حدود 90 درصد کاهش یافته است.

پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تجاوزات جدید آمریکا و انگلیس به غرب یمن" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تجاوزات جدید آمریکا و انگلیس به غرب یمن"، کلیک کنید.