تمجید میرجلال الدین کزازی از «مست عشق»

تمجید میرجلال الدین کزازی از «مست عشق»

آفتاب نیوز :

این استاد زبان و ادبیات فارسی و شاهنامه پژوه در حاشیه اکران خصوصی «مست عشق» برای ادیبان و چهره های فرهنگی درباره این فیلم اظهار کرد: از نگاهی فراخ و فراگیر، دید و داوری من درباره این توژینه داستانی یا فیلم این است که دست اندکاران و پدیدآورندگان آن در کار هنری که می خواسته اند کرد، کامدار بوده اند. توانسته اند به آن آماج ها و آرمان هایی که در سر می پرورده اند، دست بیابند. از این دید این فیلم یکی از اندک فیلم هایی است که من از دیدن آن، از آغاز تا انجام فیلم، شادمان و خشنود بودم.

 او افزود: آن دریافتی که این هنرمندان از چهره مولانا و منش و کنش او داشته اند، در بخشی گسترده در این آفریده هنری بازتاب یافته است. دم های دلپذیری را من به هنگام دیدن فیلم گذرانیدم، اما چند ویژگی بیشتر بر من کارگر افتاد؛ بجز کارگردانی که هر چه در فیلم می گذرد به راستی به گونه ای به او بازمی گردد، زیرا اوست که سررشته ها را در دست دارد، خُنیا یا موسیقی فیلم بسیار بشکوه، کارساز و اثرگذار بود، به همان سان فیلم برداری آن. سه دیگر، آوابرداری این فیلم. از دید فنی این سه، نمود بیشتری در چشم من داشت.

 کزازی درباره گفتگو های بین شمس و مولانا که از دید برخی، شاید برای مخاطب عام دیریاب تر باشد و اینکه آیا فیلم توانسته شمایی از مولانا و شمس را به مخاطب عام تر معرفی کند، گفت: بیشینه این گفت وگوها، چون از آبشخور ها ستانده شده بود، از ویژگی های بسیار پسندیده فیلم شمرده می شود، اما زبان فیلم، شاید ناچار بوده اند من داوری نمی کنم، با زبان روزگار مولانا همیشه سازگار نبود، شاید می خواسته اند که بیننده امروزین بتواند پیوند بیشتری با فیلم بیابد. ببیننده ای که با ادب پارسی و زبان مولانا به بسندگی آشنا نیست.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تمجید میرجلال الدین کزازی از «مست عشق»" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تمجید میرجلال الدین کزازی از «مست عشق»"، کلیک کنید.