تندروان: نیاز تیم ملی داشتن روحیه خوب است/ بازی سرنوشت سازی با صربستان داریم

تندروان: نیاز تیم ملی داشتن روحیه خوب است بازی سرنوشت سازی با صربستان داریم

سرمربی تیم شهداب یزد گفت: بدون شک اگر در بهترین وضع روحی باشیم بازیکنان هم عالی ترین نمایش را در زمین ارایه می دهند و ضریب موفقیت تیم ملی بالاتر می رود.

محمدرضا تندروان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری قدم آخر، در خصوص دیدار های پیش روی تیم ملی والیبال در لیگ ملت ها و امید به کسب سومین سهمیه متوالی المپیک اظهار کرد: بحث مصدومیت چندین ملی پوش را داشتیم ولی این موضوع از مدت ها قبل رصد می شد و به نظرم چالش هایی که تیم ملی والیبال دارد خیلی بزرگ تر از مواردی نظیر مصدومیت برخی ملی پوشان است. ما دو چالش مهم هفته اول لیگ ملت های والیبال را داریم و دوم هم تازه ملحق شدن سرمربی تیم ملی که نیاز دارد تا بتواند با تیم هماهنگ شود و عدم بازی های تدارکاتی که این فرصت را می گیرد.  

بازی اول ما با صربستان بسیار سرنوشت ساز است

وی ادامه داد: سرمربی نیاز به شناخت بیشتری دارد و بازی های تدارکاتی این شناخت را به او می دهد. تیم ملی در هفته اول لیگ ملت ها با چهار تیمی دیدار می کند که همگی حریفان مستقیم ما در مسیر کسب سهمیه المپیک هستند. ورزش قابل پیش بینی نیست و نمی توان گفت تیم ملی در مصاف با حریفانی که برای صعود به المپیک نیاز به پیروزی دارند چه نتیجه ای می گیرد. بازی اول ما با صربستان بسیار سرنوشت ساز است و کمک زیادی می کند تا بتوانیم در ادامه دیدار های هفته اول نتایج خوبی بگیریم. انگیزه ای که از برتری مقابل صربستان می گیریم در بازی با ایتالیا آماده تر خواهیم بود، شکست ایتالیا باعث افزایش روحیه تیم برای دیدار با کوبا خواهد بود. طبیعتاً عبور از کوبا تیم ملی را با حداکثر انگیزه، آماده بازی با آرژانتین می کند و اگر در آن بازی هم برنده باشیم، قطعاً در هفته دوم می توانیم با حداکثر انگیزه به دیدار حریفان خواهیم بود.

نظر دادن در مورد تیم ملی سخت است

سرمربی تیم شهداب یزد با اشاره به اینکه انگیزه لازم نزد بازیکنان جوان تیم ملی والیبال وجود دارد، عنوان کرد: تجربه تیم ملی برای حضور در میادین بزرگی، چون لیگ ملت ها اهمیت زیادی دارد. نیاز به این داریم که با تجربه و حرفه ای برابر حریفانی بازی کنیم که برتری مقابل آنها می تواند مسیر صعود به المپیک را هموار کند. شاید چند بازیکن با تجربه ای که در فهرست تیم ملی هستند بتوانند این موفقیت بزرگ را برای تیم ملی به دست آورند. نظر دادن در مورد تیم ملی پیش از شروع مسابقات کار سختی است. بعد از برگزاری هفته اول مسابقات امکان نظر دادن در مورد تیم ملی وجود دارد. شاید به خاطر عدم برگزاری بازی های تدارکاتی و نبود شناخت کافی سرمربی تیم ملی شاید در هفته اول شاهد اختلال در عملکرد تیم ملی باشیم. امیدوارم که به سلامت و با چهار پیروزی از هفته اول بگذریم تا انگیزه بالایی برای دو هفته بعدی لیگ ملت ها داشته باشیم.

در بهترین وضع روحی باشیم

تندروان درباره اینکه تیم ملی والیبال برای صعود به المپیک نیاز مبرمی به کسب نتایج مطلوب در هفته اول لیگ ملت ها دارد و فرصت کسب نتایج در ابن هفته از دست برود مسیر صعود ناهموار می شود، تصریح کرد: در هفته اول پیش از هر چیز بحث روحی روانی را در پیش داریم. باید در بهترین شرایط روحی باشیم و انگیختگی لازم برای تیم ملی ایجاد شود. بدون شک اگر در بهترین وضع روحی باشیم بازیکنان هم عالی ترین نمایش را در زمین ارایه می دهند و ضریب موفقیت تیم ملی بالاتر می رود. کار دشوار است و امیدوارم اگر جواز صعود به المپیک را کسب نکردیم هم نتایج خوبی بگیریم تا از اعتبار والیبال کشورمان در سطح جهان دفاع کرده باشیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تندروان: نیاز تیم ملی داشتن روحیه خوب است/ بازی سرنوشت سازی با صربستان داریم" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تندروان: نیاز تیم ملی داشتن روحیه خوب است/ بازی سرنوشت سازی با صربستان داریم"، کلیک کنید.