توافق ایران و سودان برای تسریع در روند بازگشایی سفارتخانه ها

توافق ایران و سودان برای تسریع در روند بازگشایی سفارتخانه ها

وزارت خارجه سودان امروز (شنبه) در بیانیه ای از توافق این کشور با جمهوری اسلامی ایران برای تسریع در روند بازگشایی سفارتخانه ها در تهران و خارطوم خبر داد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری قدم آخر، وزارت خارجه سودان در این بیانیه اعلام کرد «حسین عوض» وزیر امور خارجه این کشور که جهت شرکت در مراسم تشییع شهدای خدمت به تهران سفر کرده است، ظهر شنبه (5 خرداد 1403) با «علی باقری کنی» سرپرست وزارت امور خارجه دیدار و گفت وگو کرد.

طبق این بیانیه، حسین عوض در جریان این دیدار، شهادت شهدای خدمت در سانحه سقوط بالگرد را تسلیت گفت و بر همبستگی کشورش با ایران در این ضایعه بزرگ تاکید کرد.

در بیانیه وزارت خارجه سودان آمده است که دو طرف در جریان این دیدار درباره راه های توسعه روابط میان سودان و ایران در تمامی زمینه ها رایزنی کردند.

در بیانیه وزارت خارجه سودان همچنین آمده است: دو طرف توافق کردند که با تسریع در تکمیل روند بازگشایی سفارتخانه های دو کشور، به پیشبرد سریع روابط فی مابین به بالاترین سطوح کمک کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توافق ایران و سودان برای تسریع در روند بازگشایی سفارتخانه ها" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توافق ایران و سودان برای تسریع در روند بازگشایی سفارتخانه ها"، کلیک کنید.