تورم در روسیه چقدر است؟

تورم در روسیه چقدر است؟

آفتاب نیوز :

این رقم در حالی منتشر شده است که تورم سه ماهه دوم روسیه به 4.6 درصد و سه ماهه اول به 5.7 درصد رسیده است.

گزارش بانک مرکزی این کشور در مورد پیش بینی اقتصاد کلان نشان داد، تورم سالانه در روسیه تا پایان سه ماهه دوم سال 2024 در سطح 7.7 درصد خواهد بود.

بر اساس پیش بینی رگولاتوری، با توجه به سیاست پولی فعلی، تورم سالانه به 4.3 تا 4.8 درصد در سال 2024 کاهش می یابد و در سال 2025 به چهار درصد باز می گردد.

بانک مرکزی روسیه در ماه آوریل پیش بینی تورم خود را برای سال 2024 از چهار و 4.5 درصد به 4.3 تا 4.8 درصد افزایش داد. بانک مرکزی اعلام کرد تجدیدنظر در پیش بینی نشان دهنده کاهش تدریجی تورم پایدار نسبت به پیش بینی های قبلی است، زیرا رشد تقاضای داخلی برای کالا ها و خدمات از پتانسیل رشد عرضه پیشی گرفته است.

تورم سالانه روسیه تا 6 ماه مه از حدود 7.7 درصد ثبت شده در دوم ماه مه به 7.81 درصد افزایش یافته است، زمانی که از 7.82 درصد ثبت شده در 22 آوریل و 7.72 درصد در پایان مارس صعود کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تورم در روسیه چقدر است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تورم در روسیه چقدر است؟"، کلیک کنید.