توزیع سالانه 100 هزار تن کود کشاورزی یارانه ای در همدان – خبرگزاری قدم آخر | اخبار ایران و جهان

توزیع سالانه 100 هزار تن کود کشاورزی یارانه ای در همدان - خبرگزاری قدم آخر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری قدم آخر، بهروز الیاسی ظهر سه شنبه ضمن تبریک چهل و پنجمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران گفت: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با تامین به موقع تغذیه مورد نیاز گیاه، در راستای رسیدن به امنیت غذایی، به طور میانگین سالانه حدود 100 هزار تن انواع کودهای کشاورزی یارانه ای در استان همدان توزیع می کند.

وی برنامه کودی استان در سالجاری را 120 هزار تن انواع کودهای کشاورزی ازته، فسفاته و پتاسه اعلام کرد و افزود: به تفکیک حدود 94 هزار تن ازته، 20 هزار تن فسفاته و 6 هزار تن پتاسه است که تاکنون مقدار 96 هزار تن از سهمیه کودی استان در بین کشاورزان همدانی توزیع شده است که معادل 80 درصد از برنامه مصوب وزارت متبوع برای استان است.

الیاسی گفت: این مقدار کود توزیعی در استان بر اساس سهمیه بندی سازمان جهاد کشاورزی برای 790 هزار هکتار سطح زیر کشت اراضی زراعی و باغی در بین کشاورزان و باغداران توزیع شد.

این مقام مسیول از ذخیره 8 هزار تنی انواع کودهای کشاورزی برای کشت های بهاره سال آتی در استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد به فضل خدا و افزود: با برنامه ریزی که انجام شده کود کشاورزی مورد نیاز این مقطع از کشت های استان به موقع تامین و در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

وی ادامه داد: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان با 98 کارگزار فعال در سرتاسر استان عملیات توزیع کودهای کشاورزی را در نزدیک ترین فاصله ممکن به کشاورز انجام می دهند و در سالجاری جهت سهولت دسترسی کشاورزان به کودهای کشاورزی در مناطقی از استان که مورد نیاز بود تعداد 9 کارگزار جدید افزوده شد.

الیاسی به تیم پایش و رصد توزیع کود در استان اشاره و اعلام کرد: این تیم با رصد مستمر میدانی عملیات توزیع کود را تا رسیدن به دست مصرف کننده نهایی را به انجام می رساند که تاکنون 65 مورد عملیات پایش و رصد میدانی در سراسر استان انجام شده است و علاوه بر آن روزانه به طور مرتب با برقراری ارتباط مستقیم تلفنی با کشاورزان وضعیت تامین کود مورد نیاز آنها رصد می شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس می توان اطمینان داد کیفیت کودهای کشاورزی تدارک شده توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در چارچوب «سامانه کنترل کیفی» و با نظارت کامل صورت می گیرد و از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار است و چنانچه کودی دارای کیفیت نامناسب باشد به طور سیستماتیک شناسایی و از چرخه توزیع خارج می شود.

الیاسی گفت: برای رسیدن به این اطمینان، در سالجاری تعداد 100 مورد از کودهای وارده به انبار سازمانی و انبارهای کارگزاران نمونه برداری و برای کنترل کیفی به آزمایشگاه مجهز مطالعات کاربردی کرج ارسال شده که در صورت دارا بودن کیفیت لازم در چرخه توزیع قرار گرفته است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توزیع سالانه 100 هزار تن کود کشاورزی یارانه ای در همدان – خبرگزاری قدم آخر | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توزیع سالانه 100 هزار تن کود کشاورزی یارانه ای در همدان – خبرگزاری قدم آخر | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.