حضور فرزندان شهدا در دستگاه قضا مایه مباهات و افتخار عدلیه است

حضور فرزندان شهدا در دستگاه قضا مایه مباهات و افتخار عدلیه است

رییس کل دادگستری استان تهران «ایستادگی در مقابل ظالم»، «استکبارستیزی»، «عدالت طلبی»، «حمایت از مستضعفان» را از جمله شاخصه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برشمرد که در حال حاضر به سایر کشورهای دنیا صادر شده است.

به گزارش قدم آخر به نقل از قوه قضاییه، به مناسبت ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، علی القاصی رییس کل دادگستری استان تهران در راس یک هییت قضایی با خانواده های معظم شهدای گران قدر «محمد غفوری» و «میرهاشم سید نجیب» دیدار و به مقام شامخ آنها ادای احترام کرد.

رییس کل دادگستری استان تهران پس از استماع بیانات فرزند و همسر شهید غفوری در خصوص خلقیات و منش آن شهید، ضمن گرامی داشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، امنیت، استقلال، عزت و اقتدار ایران اسلامی را مرهون ایثارگری ها، از خودگذشتگی ها و رشادت های شهدای گران قدر دانست و گفت: بررسی تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حاکی از این است که چه در بدو پیروزی انقلاب اسلامی، چه در دوره جنگ تحمیلی و چه در حال حاضر همواره انسان های مخلص، خداجو، پاک و پرهیزگار وجود داشته و دارند که برای استمرار حاکمیت اسلام و ارزش های انسانی از جان باارزش خود گذشته اند و راه حق را برگزیدند.

شهدای گران قدر مزین به مدال شهادت که والاترین مقام در نزد پروردگار متعال است، شده اند

وی در ادامه خاطرنشان کرد: شهید والامقام غفوری و شهدای امثال ایشان در جریان هشت سال دفاع مقدس در عنفوان جوانی از حیات دنیوی خود گذشتند و به فرمان امام راحل لبیک گفتند و راه جهاد را انتخاب کردند که در نهایت مزین به مدال شهادت که والاترین مقام در نزد پروردگار متعال محسوب می شود، شدند.

مجاهدت ها و رشادت های شهدای گران قدر به عالم صادر شده است

القاصی با تاکید بر اینکه داشته ها، عزت، پیشرفت و توسعه امروز ایران اسلامی مرهون خون شهدا، رشادت ها و ایثارگری های ایشان است، گفت: مجاهدت ها و رشادت های شهدای گران قدر که تربیت یافته مکتب امام راحل و مقام معظم رهبری هستند، اکنون و در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به عالم صادر شده و در عین حال ایران اسلامی را به یکی از قدرتمندترین کشورها در نظام بین الملل بدل کرده است.

نمود عینی شاخصه های نظام مقدس جمهوری اسلامی در جبهه مقاومت

رییس کل دادگستری استان تهران «ایستادگی در مقابل ظالم»، «استکبارستیزی»، «عدالت طلبی»، «حمایت از مستضعفان» را از جمله شاخصه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برشمرد که در حال حاضر به سایر کشورهای دنیا صادر شده و این روزها در جریان مجاهدت های جبهه مقاومت به ویژه در نوار غزه و در مقابل رژیم صهیونیستی دارای نمود عینی است.

دو مزیت مهم شهدای گران قدر در مقایسه با سایرین

وی در بخش دیگری از سخنان خود «تحلیل و تفسیر درست از وقایع» و «زمان سنجی» را دو مزیت مهم شهدا در مقایسه با سایرین ذکر کرد و گفت: سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از این جهت شایان توجه ویژه است که نشان داد، ملت شریف ایران اسلامی و در راس آن ها امام راحل و شهدای گران قدر با درک و تفسیر درست از وقایع، اراده ایستادگی در مقابل رژیم تا دندان مسلح طاغوت را پیدا کردند و به رغم تمامی پشتیبانی ها و حمایت های نهان و آشکار قدرت های استعماری و استکباری با درایت و هدایت امام راحل ریشه ظلم و جور طاغوت را برکندند و به حاکمیت اسلام پاسخ مثبت دادند.

ضرورت توجه و یادآوری مستمر همگان به دین خود نسبت به شهدای گران قدر

القاصی ضرورت توجه و یادآوری مستمر همگان و به طور خاص مسیولان به دین خود نسبت به شهدای گران قدر تاکید کرد و گفت: هر آن کس که در هر سمت و جایگاه مسیولیت خدمت به مردم را بر عهده دارد مستمرا باید به خود یادآوری کند که آن جایگاه و سمت امانتی از طرف شهدا است که باید در صیانت از آن در جهت خدمت شایسته به مردم کوشید؛ چرا که شهدای عزیز همواره در نزد پروردگار متعال ناظر بر رفتار همه ما هستند و بر همین اساس نباید در مسیر شهدا دچار انحراف و عقب ماندگی شد.

حضور فرزندان شهدا در دستگاه قضا مایه مباهات و افتخار عدلیه است

رییس کل دادگستری استان تهران ضمن اشاره به اشتغال فرزند شهید غفوری در دستگاه قضا اظهار کرد: اینکه فرزند شهید بزرگوار غفوری در مجموعه قضایی استان تهران فعالیت دارد، برای عدلیه مایه مباهات و افتخار است؛ چرا که حضور خانواده های معظم شهدا در هر دستگاهی بیمه کننده آن دستگاه در پاسداشت ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی و جلب اعتماد جامعه موثرتر خواهد بود.

وی در ادامه و در دیدار با خانواده معظم شهید «میرهاشم سید نجیب»، ادای احترام به خانواده های معظم شهدا را یک تکلیف شرعی دانست و گفت: شهدای عزیز و گران قدر در هشت سال دفاع مقدس در حالی که قدرت های آن دوره برای نابودی انقلاب اسلامی هم قسم شده بودند، با تکیه بر قدرت اعتقاد و ایمان خویش و با رهبری امام راحل اجازه ندادند تا کوچک ترین آسیبی متوجه نهال تازه کاشته شده انقلاب شود تا این نهال به واسطه رشادت ها و جانفشانی های شهدای عزیز تبدیل به یک درخت تنومند و مستحکم شود که هر روز به عظمت، طراوت و شکوه آن افزوده می شود.

شهادت در گفتمان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یک ارزش و افتخار محسوب می شود

القاصی در بخش پایانی سخنان خود گستردگی «فرهنگ شهادت و ایثار» را از جمله دستاوردهای حاصل از پیروزی انقلاب اسلامی ذکر کرد و گفت: شهادت و گذر از جان شیرین در گفتمان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یک ارزش و افتخار محسوب می شود که البته هر کسی لایق برخورداری از این ارزش و افتخار نیست، لذا از درگاه خداوند متعال مسالت داریم که همه حاضرین در این جمع را از پیروان راستین شهدا و مقام معظم رهبری قرار دهد.

در جریان دیدار رییس کل دادگستری استان تهران با خانواده های شهدای گران قدر، سید رضا سجودی معاون قضایی رییس کل و سرپرست معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان تهران، غلامرضا جواهری معاون قضایی رییس کل و مدیر حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان تهران، رضا صابری مشاور امور ایثارگران دادگستری تهران و حسین ورمزیار فرمانده حوزه مقاومت بسیج دادگستری کل استان تهران نیز حضور داشتند.

پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حضور فرزندان شهدا در دستگاه قضا مایه مباهات و افتخار عدلیه است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حضور فرزندان شهدا در دستگاه قضا مایه مباهات و افتخار عدلیه است"، کلیک کنید.