حضور مجازی در پارتی های شبانه لس آنجلس و سانفرانسیسکو

به گزارش خبرگزاری قدم آخر، خانه هکری “MISSION CONTROL” در سانفرانسیسکو اولین مهمانی هوش مصنوعی را برنامه ریزی کرد؛ ظاهر این مهمانی در ابتدا این گمان را تقویت می کند که مانند هر مهمانی دیگری است و تفاوت چندانی با گردهمایی های معمولی ندارد.

بااین حال در همان زمانی که مهمانان در خصوص استارت آپ های خود در صفحات مجازی به چت کردن می پرداختند، نسخه هوش مصنوعی آن ها روی نمایشگری غول پیکر به نمایش درمی آمد و یک تابلوی امتیازات، محبوب ترین آواتارها را در طول شب بر اساس مکالماتی که انجام می شد، رتبه بندی می کرد و درحالی که ربات ها صحبت می کردند، انسان ها بیشتر مشاهده می کردند.

ادگار هایوند طی توییتی در شبکه اجتماعی ایکس از برگزاری این مهمانی خبر داد و نوشت: «من اولین مهمانی شبیه سازی شده با هوش مصنوعی را برگزار می کنم. این مهمانی 3 روز ادامه دارد که روز اول و دوم در فضای شبیه سازی شده برگزاری می شود و روز سوم، مهمانان برای ادامه دادن ماموریت به سانفرانسیسکو می روند».

در ادامه در خصوص نحوه کار این مهمانی شبیه سازی شده چندین نکته آورده شده است:

  • هر مهمان یک شخصیت هوش مصنوعی دریافت می کند.
  • شما آن را با توجه به شخصیت خود سفارشی می کند.
  • شخصیت شما به یک دنیای مجازی پرتاب می شود که در آن با افراد دیگری که در مهمانی شرکت می کنند؛ ملاقات می کند.
  • روز مهمانی نیز شرکت کنندگان، گزارشی از عملکرد خود دریافت می کنند

حضور مجازی در پارتی های شبانه لس آنجلس و سانفرانسیسکو

رویداد 13 آوریل که توسط سازمان دهندگانی به عنوان «اولین مهمانی شبیه سازی شده با هوش مصنوعی» نام گذاری شد، حدود 200 نفر را به خود جذب کرد. قبل از ورود، از مهمانان خواسته شد تا با پر کردن پرسشنامه مختصری که در آن خلاصه ای از زندگی آن ها «در پنج خط» آورده می شود، یک آواتار آنلاین ایجاد کنند.

سپس پرسشنامه به شکل شخصیت هوش مصنوعی درآمد. قبل از اینکه مهمانی در بستر واقعی شکل بگیرد و مهمانان به گفت وگو بپردازند، این شخصیت ها با دیگر مهمانان شبیه سازی شده به گفت وگو می پرداختند.

یکی از شرکت کنندگان در این مهمانی می گوید: «حتی قبل از اینکه به طور فیزیکی به این رویداد برسم، شخصیت من با هنری که شخصیت آن «جوهر» نام داشت و عاشق خلاقیت و ماجراجویی بود و یک همکار به نام بنچ آشنا شده بود.«

اسکرین شاتی از «اولین مهمانی شبیه سازی شده با هوش مصنوعی» در Mission Control، آواتارهای هوش مصنوعی را نشان می دهد که در اطراف طرح مجازی خانه هکر مشهور سانفرانسیسکو پرسه می زنند.

حضور مجازی در پارتی های شبانه لس آنجلس و سانفرانسیسکو

این شرکت کننده در ادامه افزود: «آواتار هوش مصنوعی من که شبیه پرنسس کوچک و موقرمز بود، ظاهراً حرکت های موزون را شروع کرده بود و در اتاق های مجازی اختصاص داده شده به سمت «مکالمات عمیق» و «گفتگوهای فناورانه» حرکت کرده بود. سرگرم شدم اما گیج هم شدم. آیا این آینده مهمانی های معمولی و حضوری امروزی است؟»

فناوری پارتی با هوش مصنوعی چیست؟

فناوری پشت این اولین مهمانی شبیه سازی شده با هوش مصنوعی، زاییده فکر ادگار هایوند، بنیان گذار AI Reality TV است که کار خود را در فرانسه رها کرد و اوایل امسال به سانفرانسیسکو نقل مکان کرد تا استارت آپ خود را توسعه دهد. درحالی که این شرکت هنوز در مراحل اولیه خود است، ایده پشت آن ایجاد یک دنیای مجازی است که در آن نسخه آواتار هوش مصنوعی اشخاص می تواند زندگی کند، پرسه بزند و در اجتماع حضور پیدا کند.

درنهایت، هایوند امیدوار است که نسخه ای کاملاً مجازی از سانفرانسیسکو ایجاد کند که در آن ربات های هوش مصنوعی در تمام ساعات از طرف شما در شهر پرسه بزنند و دوستان، همراهان و همکاران احتمالی را قبل از دیدار در دنیای واقعی، بشناسند. هایوند توضیح داد که اگر ربات شما با قهوه مجازی به بحث فلسفی بپردازد، شاید بخواهید در زندگی واقعی با استاد انسانی آن ربات ملاقات کنید.

او گفت: «شما می توانید از هوش مصنوعی خود بخواهید به یک سفر با قایق یا یک سفر جاده ای برود و با کسی یک شرکت بسازید».

هاوند گفت: «معمولاً وقت هایی هست که به یک مهمانی می روید و با پنج نفر صحبت می کنید و آن مهمانی برای شما درواقع خیلی خسته کننده می شود. من فکر می کنم که داشتن این شرایط به عنوان اولین گام شما را قادر می سازد تا دقیقاً قبل از مهمانی بدانید، چه کسانی ممکن است بالقوه افرادی باشند که با آن ها بهترین برخورد را خواهید داشت و به تقویت تجربه کمک می کند».

منبع: sfstandard

54227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حضور مجازی در پارتی های شبانه لس آنجلس و سانفرانسیسکو" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حضور مجازی در پارتی های شبانه لس آنجلس و سانفرانسیسکو"، کلیک کنید.