حضور مقام ارشد کره جنوبی در سفارت ایران برای عرض تسلیت

حضور مقام ارشد کره جنوبی در سفارت ایران برای عرض تسلیت

معاون اول وزارت خارجه کره جنوبی روز پنجشنبه با حضور در سفارت جمهوری ایران در «سیول» شهادت آیت الله رییسی و همراهان را به ملت ایران تسلیت گفت.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری قدم آخر، «کیم هونگ کیون» معاون اول وزارت امور خارجه کره جنوبی روز پنجشنبه برای ابراز همدردی بابت شهادت آیت الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهور جمهوری اسلامی ایران و همراهان در سانحه سقوط بالگرد در روز یکشنبه، از سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر «سیول» حاضر شد.

به گزارش خبرگزاری «یونهاپ» دولت کره جنوبی درگذشت شهید رییسی را به خانواده های داغدار و مردم ایران تسلیت گفته و با آنها ابراز همدردی کرده است.

روز یکشنبه بالگرد حامل رییس جمهور که برای افتتاح سد خداآفرین به همراه علی اف به منطقه مرزی رفته بود، در مسیر بازگشت به تبریز دچار سانحه شد. این بالگرد علاوه بر رییس جمهور، حامل وزیر امور خارجه، امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی بود که تمام سرنشینان به شهادت رسیدند.

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی نیز روز سه شنبه شهادت آیت الله رییسی ریاست جمهوری اسلامی ایران و «حسین امیرعبداللهیان» وزیر خارجه را تسلیت گفت.

رسانه دولتی کره شمالی (کِی سی اِن اِی) گزارش داد که کیم در پیامی به «محمد مخبر» کفیل ریاست جمهوری اسلامی ایران، به نیابت از ملت و دولت کره شمالی شهادت دکتر رییسی و امیرعبداللهیان و هیات همراه را تسلیت گفته است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حضور مقام ارشد کره جنوبی در سفارت ایران برای عرض تسلیت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حضور مقام ارشد کره جنوبی در سفارت ایران برای عرض تسلیت"، کلیک کنید.