حضور پرشور در انتخابات پشتوانه امنیت و اقتدار کشور است

حضور پرشور در انتخابات پشتوانه امنیت و اقتدار کشور است

قدم آخر/همدان عضو هیئت علمی دانشگاه ملایر گفت: حضور پر شور و حداکثری در انتخابات، سرمایه اجتماعی کشور را به رخ دشمن می‌کشد و پشتوانه امنیت و اقتدار کشور خواهد شد پس هر چه مردم حضور محکم‌تر و منسجم‌ترین در انتخابات داشته باشند، این حضور امنیت آفرین و اقتدار آفرین است.

 محمد دشتی مرویلی در گفت و گو با قدم آخر ضمن اشاره به اهمیت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، گفت: در انتخابات ریاست جمهوری شخص اول اجرایی کشور را انتخاب می‌کنیم و به طور غیر مستقیم به انتخاب وزرا، استانداران، فرمانداران، بخشداران و مدیران کل و روسای ادارات اقدام می‌کنیم.

وی ادامه داد: پس اگر انتخاب درست و شایسته ای داشته باشیم، به تبع آن یک رئیس جمهور شایسته، وزرا، استانداران و فرمانداران توانمند و شایسته انتخاب خواهد کرد و در نهایت شایسته سالاری بر کشور حاکم می شود.

این دکتری علوم سیاسی انتخابات ریاست جمهوری را یکی از مهم ترین انتخاباتی خواند که در کشور برگزار و نقش بسزا و مهمی در آینده کشور و فرزندان ما دارد و بیان کرد: تبیین اهمیت حضور در انتخابات و اهمیت انتخاب اصلح وظیفه قشر دانشگاهی کشور است.

دشتی مرویلی تصریح کرد: رئیس جمهور اصلح رئیس جمهوری است که به توانایی‌های داخلی و ظرفیت‌های مردمی باور و اعتقاد قلبی داشته باشد و معتقد به استفاده از ظرفیت‌های عظیم مردمی کشور برای حل مشکلات باشد.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور باید معتقد باشد که دین و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی در اداره جامعه توانمند است، گفت: رئیس جمهور در مدیریت و ایجاد هم افزایی بین اعضا دولت توانمند باشد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه ملایر تصریح کرد: اگر نگاهی تاریخی به ۱۵۰ سال گذشته از ابتدای دوران قاجار به بعد داشته باشیم، ایرانیان ارتباط گسترده‌ای با دنیای خارج ایجاد کرده و به خود آگاهی رسیدند؛ از آن زمان دو تفکر در بین اندیشمندان و صاحبان اندیشه در کشور شکل گرفت که یکی باور به توانمندی داخلی و فرهنگ ایرانی اسلامی برای حل مشکلات کشور و دیگری باور به غرب برای رسیدن به توسعه و پیشرفت بود.

دشتی مرویلی با تاکید بر اینکه این دو تفکر طی ۱۵۰ سال گذشته در برهه‌های مختلف بر کشور حاکم بودند، گفت: در دوران مشروطه و پهلوی تفکر غرب گرا بر کشور حاکمیت داشت و تاریخ نتیجه این تفکر بر کشور را نشان می دهد و پس از انقلاب اسلامی نیز متاسفانه این دو تفکر وجود داشت.

این دکتری علوم سیاسی تاکید کرد: انتظار داریم رئیس جمهور با انتخاب وزرا و مدیران شایسته و توانمند در دستگاه‌های دولتی زمینه را برای به فعلیت رساندن ظرفیت‌های فراوان موجود در کشور ایجاد و با تکیه بر توانمندی‌های داخلی مسائل کشور از جمله مشکلات اقتصادی، تورم، ناترازی انرژی و بودجه را با یک تیم منسجم حل کند.

دشتی مرویلی ساماندهی حوزه فرهنگ، فضای مجازی، کاهش آسیب های اجتماعی و تقویت بنیان خانواده و جایگاه خانواده در عرصه اجتماع را از دیگر انتظارات خود از رئیس جمهور آینده برشمرد.

پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حضور پرشور در انتخابات پشتوانه امنیت و اقتدار کشور است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حضور پرشور در انتخابات پشتوانه امنیت و اقتدار کشور است"، کلیک کنید.