حماس: اگر رژیم صهیونیستی به رفح حمله کند ضربه ای سخت تر از هفتم اکتبر خواهد خورد

حماس: اگر رژیم صهیونیستی به رفح حمله کند ضربه ای سخت تر از هفتم اکتبر خواهد خورد

یکی از اعضای جنبش حماس درمورد حمله احتمالی رژیم صهیونیستی به رفح هشدار داد و گفت که اگر این اتفاق رخ دهد رژیم صهیونیستی ضربه ای سخت تر از هفتم اکتبر خواهد خورد.

به گزارش قدم آخر، محمد نزال، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در گفت وگو با شبکه الجزیره تاکید کرد که مذاکرات و رایزنی های عمیقی میان هیات حماس و واسطه های مصری و قطری در قاهره انجام شد و هیات این جنبش جمعه شب و قبل از رسیدن روسای موساد و شاباک به مصر، قاهره را ترک کرد.

وی گفت: رفتن هیاتی از سازمان های امنیتی اسراییل به مصر بر این مساله تاکید دارد که این هیات برای بررسی پاسخ حماس و تداوم روند مذاکرات و تحویل دادن پاسخ رسمی و مکتوب رژیم اشغالگر رفته است که شرط جنبش حماس است.

محمد نزال در ادامه همچنین گفت که نباید توجه زیادی به اظهارات رسانه ای مسیولان رژیم صهیونیستی کرد.

این عضو حماس در خصوص شرط این جنبش مبنی بر ایجاد آتش بس کامل در غزه تاکید کرد که ما خواستار کمترین حد آتش بس شدیم و این امر بخشی از تاکتیک های مذاکرات نیست، مطرح کردن مساله آتش بس اغراق آمیز نیست، آیا نبرد باید تاز زمان نامعلومی ادامه داشته باشد؟ ما می دانیم که بنیامین نتانیاهو می خواهد جنگ را تا زمان انتخابات آمریکا در نوامبر آینده بکشاند زیرا او می خواهد که ترامپ در انتخابات پیروز شود.

وی در ادامه گفت: جنبش حماس اطلاعات زیادی درمورد آنچه در شورای جنگ رژیم صهیونیستی رخ داد به دست آورده است؛ موسسه نظامی و امنیتی از یک طرف و نتانیاهو و هم پیمانانش از طرف دیگر اختلاف شدیدی در مساله بررسی پاسخ حماس داشتند و این امر نشان می دهد که رژیم صهیونیستی در تنگنا قرار دارد.

این عضو حماس در بخش دیگری تاکید کرد که رژیم صهیونیستی تمایل دارد که به رفح حمله کند زیرا صدها هزار آواره در آنجا زندگی می کنند و گفته می شود که تل آویو اکنون منتظر موافقت مقامات مصری است زیرا بدون این موافقت نمی تواند همچین اقدامی انجام دهد و در روزهای آینده صحت و کذب این گزارشات معلوم می شود.

وی گفت: ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد که این اتفاق رخ ندهد اما اگر رژیم صهیونیستی بر این اقدام انتحاری اصرار دارد، ضربه ای سخت تر از ضربه هفتم اکتبر خواهد خورد.

پیش از این بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در گفت وگو با شبکه ای بی سی نیوز مدعی شد: به نیروهایمان دستور دادیم که قبل از حمله زمینی به رفح برای خارج کردن صدها هزار غیرنظامی از آن منطقه برنامه ریزی کنند!

وی تاکید کرد: گذرگاه امنی برای غیرنظامیان فراهم کردیم که بتوانند منطقه(رفح) را ترک کنند و در این خصوص با آمریکایی ها توافق نظر دارم.

نتانیاهو افزود: عدم حمله به رفح به معنای شکست در جنگ و ماندن نیروهای حماس در آنجا است.

پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس: اگر رژیم صهیونیستی به رفح حمله کند ضربه ای سخت تر از هفتم اکتبر خواهد خورد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس: اگر رژیم صهیونیستی به رفح حمله کند ضربه ای سخت تر از هفتم اکتبر خواهد خورد"، کلیک کنید.