خارج سازی حدود 500 تن آهن آلات مغروقه از حوضچه بندر شهید رجایی آغاز شد

خارج سازی حدود 500 تن آهن آلات مغروقه از حوضچه بندر شهید رجایی آغاز شد

قدم آخر/هرمزگان معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، از آغاز عملیات خارج سازی حدود 500 تن آهن آلات مغروقه از درون حوضچه بندر شهید رجایی با هدف ایمن سازی و تسهیل در حوزه لایروبی خبر داد.

مهدی بروغنی امروز یکشنبه (23 اردیبهشت) اظهار کرد: پس از انجام عملیات هیدروگرافی و ساید اسکن به روش مولتی بیم در حوضچه بندر شهید رجایی توسط واحد مهندسی و عمران به منظور احصا و تهیه نقشه های دقیق بستر دریا و خارج سازی مغروقه ها، نتیجه این عملیات کمک شایانی در تصمیم گیری های مربوط به توسعه و ایمن سازی به دنبال دارد.

وی ادامه داد: از نتایج به دست آمده مشخص شد این آهن آلات که بیشتر شامل تیرآهن و پروفایل های فولادی است، در سال های اولیه بهره برداری بندر شهید رجایی در بخش غربی حوضچه این بندر غرق شده بود.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، برآورد اولیه تناژ این آهن آلات را حدود 500 تن اعلام کرد که در محدوده 200 متر مربعی حوضچه مدفون شده اند.

به گفته بروغنی، این آهن آلات هیچ خطری برای تردد و مانور شناورها ندارد و آنچه به عنوان مواد خطرساز بوده در گذشته خارج سازی شده است.

وی افزود: با خارج سازی این آهن آلات، لایروبی محدوده حوضچه با سهولت بیشتری امکان پذیر بوده و با انجام این مهم گامی بزرگ در حفظ عمق حوضچه بندر شهید رجایی برداشته خواهد شد.

پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خارج سازی حدود 500 تن آهن آلات مغروقه از حوضچه بندر شهید رجایی آغاز شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خارج سازی حدود 500 تن آهن آلات مغروقه از حوضچه بندر شهید رجایی آغاز شد"، کلیک کنید.