خالی کردن حساب سالمندان در پای عابربانک

خالی کردن حساب سالمندان در پای عابربانک

سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری زنی که با فریب افراد سالخورده، اقدام به سرقت از کارت های بانکی آنان کرده بود، خبر داد.

به گزارش قدم آخر، سرهنگ حسین مافی در تشریح جزییات این خبر گفت: در پی شکایت چند نفر از شهروندان از یک زن جوان مبنی بر کلاهبرداری به شیوه فریب دادن افراد سالخورده و برداشت مبالغ از کارت عابر بانک آن ها در محدوده حوزه استحفاظی کلانتری 160 خزانه، شناسایی و دستگیری این زن در دستورکار ماموران پلیس قرار گرفت. در جریان اظهارات شکات مشخص شد که این زن با مهربان نشان دادن خود به افراد سالخورده در پای عابربانک نزدیک شده و با این عنوان که قصد کمک به آنان در برداشت وجه نقد را دارد، مبالغی را از کارت آنان برداشت کرده و به حسابی دیگر انتقال داده است.

سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به اقدامات ماموران برای دستگیری این زن، گفت: ماموران پس از بررسی محل  سرقت و بازبینی دوربین های مداربسته،   هویت سارق که را که زنی حدودا 45 ساله بود، مورد شناسایی قرار دادند. در ادامه تصویر متهم در اختیار تمامی واحدهای گشت انتظامی و عملیاتی قرار گرفت.

مافی ادامه داد: سرانجام تیم عملیات کلانتری 160 خزانه فرد کلاهبردار را در حین فریب یکی از شهروندان سالمند مشاهده کرد که بلافاصله عملیات دستگیری این فرد به اجرا درآمد و متهم پس از بازداشت به کلانتری انتقال داده شد. همچنین در جریان بازرسی اولیه از این زن تعداد 22 عدد کارت بانکی کشف شد و متهم نیز تحت بازجویی قرار گرفت که با توجه به شواهد و قراین موجود و نیز شناسایی شکات، به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری و فریب دادن افراد سالخورده اعتراف کرد.

وی با بیان  اینکه متهم تنها در یک مورد کلاهبرداری  750  میلیون ریال از کارت شاکی برداشت کرده بود، گفت: تاکنون 10 نفر از  شکات و مالباختگان این زن که همگی سالمند بودند، مورد شناسایی قرار گرفته اند و تحقیقات تکمیلی در این خصوص همچنان ادامه دارد.

سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری پایتخت با بیان اینکه برای متهم پرونده ای تشکیل شد و این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد، به مردم توصیه کرد که تحت هیچ شرایطی کارت بانکی خود را به همراه رمز آن در اختیار افراد دیگر قرار ندهند.

پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خالی کردن حساب سالمندان در پای عابربانک" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خالی کردن حساب سالمندان در پای عابربانک"، کلیک کنید.