دختران هندبال ایران قبل از مسابقات قهرمانی جهان چه گفتند؟

دختران هندبال ایران قبل از مسابقات قهرمانی جهان چه گفتند؟

ملی پوش جوان هندبال ایران گفت: برای مسابقات قهرمانی جهان همدل شدیم و یک هدف داریم.

به گزارش قدم آخر، تیم ملی هندبال دختران جوان ایران خود را برای مسابقات قهرمانی جهان مقدونیه آماده می کنند. 

این مسابقات از 30 خرداد تا 10 تیر به میزبانی مقدونیه شمالی برگزار می شود. تیم ایران در گروه A این مسابقات با برزیل، هلند و رومانی هم گروه است. 

صحبت های ملی پوشان هندبال ایران در مورد این مسابقات را در ادامه می خوانید:

نسترن گودرزی: امیدوارم عملکرد بهتری به نام دختران هندبال ایران ثبت شود

نسترن گودرزی، عضو تیم ملی هندبال جوانان دختر ایران در خصوص میزان آمادگی برای مسابقات قهرمانی جهان گفت: در حال حاضر در پنجمین اردوی تیم ملی به سر می بریم. در دوره قبل در مسابقات قهرمانی جهان حضور داشتیم و خوشبختانه تجربه حضور در این مسابقات را داریم. 

وی افزود: در دوره قبل با تیم های برزیل و رومانی هم گروه بودیم و بازی کردیم که در این دوره نیز با آن ها هم گروه هستیم؛ بنابراین شناخت خوبی از این دو تیم داریم. حتی می توانم بگویم با تیم ملی برزیل بازی پایاپایی انجام دادیم و تنها بخاطر اشتباهات فردی آن بازی را واگذار کردیم. 

گودرزی افزود: امیدواریم با تمریناتی که در این 5 دوره داشتیم و آنالیز فنی مربیان و کادرفنی بتوانیم در این دوره اشتباهات خود را کم تر کنیم و موفق تر حاضر شویم تا عملکرد بهتری به نام دختران ایران ثبت شود.

فاطمه مریخ: خوشحالم از بند مصدومیت رها شدم

فاطمه مریخ، بازیکن و ستاره تیم ملی هندبال دختران نیز گفت: در اردوی پنجم تیم ملی هستیم. من متاسفانه به دلیل عمل جراحی که داشتم در دو اردوی قبل غایب بودم. 

او ادامه داد: در ابتدا به خاطر عمل جراحی سختی که داشتم و اینکه مشخص نبود بتوانم به تیم ملی برسم، روحیه خوبی نداشتم ولی یادم هست روز اول جراحی در بیمارستان دکتر به من گفت که بلند شوم و راه بروم. خیلی بدحال و بی روحیه بودم اما وقتی به هندبال و تیم ملی فکر کردم، به خودم گفتم که بلند شو و راه برو. 

مریخ اضافه کرد: در همان روز پیام های پرمهر و روحیه بخش هم تیمی هایم باعث شد روحیه بگیرم و دلگرم شوم. این که همه به یاد من بودند و دوست داشتند به تیم ملی برسم، انگیزه خوبی برایم شد. به خواست خدا و روحیه خوبی که هم تیمی هایم در من ایجاد کردند روند ریکاوری ام سریع تر پیش رفت و در حال حاضر در اردوی پنجم به سر می برم و خیلی خوشحالم که در تیم ملی در کنار سایر بازیکنان هستم. 

این بازیکن تیم ملی هندبال ادامه داد: چند روز دیگر عازم بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان دختر جهان هستیم که دو سال پیش تجربه حضور در این بازی ها را داشتم. در آن بازی ها نخستین دختر ایران زمین بودم که در رده سنی نوجوانان و جوانان عنوان بهترین بازیکن زمین را کسب می کردم و باعث شد توجه کارشناسان هندبال IHF به سوی من جلب شود به نحوی که در مسابقات قهرمانی زنان جهان یکی از 9 استعداد نوظهور معرفی شدم. همه این موفقیت ها را مدیون کادرفنی و هم تیمی های عزیزم هستم چون هندبال یک بازی تیمی هست و تک تک بازیکنان در موفقیت های آن نقش دارند. 

مریخ گفت: این معرفی باعث مسیولیت بیش تر در من در قبال هندبال شد. امیدوارم در مسابقات پیش رو هم با آمادگی کامل و در کنار دیگر بازیکنان به تیم ملی کمک کنم. 

مایده عشاقی: همدل شدیم و یک هدف داریم

مایده عشاقی، بازیکن تیم ملی هندبال دختران جوان نیز گفت: در حال حاضر در اردوی پنجم به سر می بریم و شرایط خیلی خوب پیش می رود و بازیکنان به حداکثر آمادگی خود رسیده اند. 

وی افزود: من افتخار داشتم در مسابقات قهرمانی جهان نوجوانان در ترکیب تیم ملی باشم و در آن مسابقات با عملکرد خوب توانستیم در رده 16 جهان بایستیم. در آن دوره بازی های خوبی با تیم های برتر جهان داشتیم و یکی از آن تیم ها برزیل قدرتمند بود که در این دوره هم با این تیم همگروه هستیم. 

عشاقی ادامه داد: در آن دیدار به قدری خوب بازی کردیم که توانستیم در نیمه اول برنده از زمین خارج شویم اما به دلیل کم تجربگی حضور در مسابقات جهانی، بازی را واگذار کردیم. 

وی در پایان گفت: همه بچه ها یک هدف داریم و همدل شدیم تا در این دوره هم باعث افتخارآفرینی برای کشورمان شویم.

پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دختران هندبال ایران قبل از مسابقات قهرمانی جهان چه گفتند؟" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دختران هندبال ایران قبل از مسابقات قهرمانی جهان چه گفتند؟"، کلیک کنید.