دستگیری اعضای باند جعل در استان همدان

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه خبرداد؛

دستگیری اعضای باند جعل در استان همدان

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه از دستگیری اعضای یک باند جعل در استان همدان خبر داد و گفت: سه عضو این باند با شراکت همدیگر و از طریق استفاده از اسناد جعلی، می‌خواستند زمینی وسیع  را با مبلغی گزاف به فروش برسانند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه برگزاری علم و فناوری قدم آخر، حجت‌الاسلام والمسلمین «عبداللهی» رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه از دستگیری اعضای یک باند جعل در استان همدان خبر داد و گفت: سه عضو این باند با شراکت همدیگر و از طریق استفاده از اسناد جعلی، می‌خواستند زمینی وسیع  را با مبلغی گزاف به فروش برسانند.

حجت‌الاسلام والمسلمین «رحیمی» معاون قضایی قوه قضائیه نیز در نشست شورای‌ عالی قوه قضائیه، ضمن ارائه گزارشی از حضور خود در دوازدهمین همایش حقوقی سن‌پترزبورگ روسیه، اظهار کرد: در جریان این همایش حقوقی که با حضور نمایندگان ۳۰ کشور جهان برگزار شد، جدیدترین دستاوردهای حقوقی کشورهای مختلف معرفی شد و به اطلاع شرکت‌کنندگان در همایش رسید.

وی افزود: نظارت برخط بر عملکرد دادگاه‌ها و قضات، افزایش آگاهی‌های حقوقی مردم با استفاده از روش‌های مختلف اطلاع‌رسانی، استفاده از احکام جایگزین حبس و شفاف‌سازی احکام صادره از سوی دادگاه‌ها توسط رسانه‌ها، از جمله مطالبی بود که در این همایش مطرح شد و مورد استفاده نمایندگان کشورهای مختلف قرار گرفت.

«جهانگیر» معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از فعالیت ستادهای پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی طی هفته گذشته پرداخت و گفت: قبل از انتخابات حدود ۶۰۰ نفر از افرادی که در فضای مجازی فعالیت خلاف قانون داشتند، به صورت حضوری و تلفنی، توجیه شدند؛ در روز هشتم تیر که روز انتخابات بود ۶۸۵ نفر به همین شکل ارشاد شدند؛ همچنین ۶ نفر که علی‌رغم تذکراتی که به آنها داده شده بود دست از رفتارهای مجرمانه‌شان برنداشته بودند، احضار شدند.

وی در ادامه گفت: در روز برگزاری انتخابات نیز ۵۸ نفر به دلایلی همچون ایجاد اخلال در شعب اخذ رای و یا درگیری میان هواداران، بازداشت شدند که البته اکثر آنها در پایان همان روز نیز آزاد شدند.

«مسجدی» رئیس سازمان پزشکی قانونی نیز در این جلسه از افتتاح ۹ پروژه استانی پزشکی قانونی در ۹ استان کشور همزمان با هفته قوه قضاییه خبر داد و گفت: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر ۱۶۴ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیدند و پنج هزار و ۱۳۵ متر به فضای فیزیکی پزشکی قانونی اضافه شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین «پورخاقان» رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح نیز با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی این سازمان در هفته قوه قضائيه گفت: همزمان با هفته قوه قضائیه، مسئولان سازمان قضایی نیروهای مسلح از ۱۵۳ مرکز نظامی و انتظامی کشور بازدید به عمل آوردند و به منظور ارائه گزارش عملکرد و اطلاع‌رسانی اقدامات صورت گرفته به مردم، در ۲۸ برنامه رادیویی و تلویزیونی حضور یافتند. 

وی عنوان کرد: دیدارهای مردمی ۹۱ مسئول و قاضی سازمان قضایی نیروهای مسلح و رسیدگی به مشکلات هزار و ۵۹۷ مراجعه‌کننده، از جمله اقدامات صورت گرفته در هفته قوه قضاییه سال ۱۴۰۳ بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورخاقان با بیان اینکه همزمان با هفته قوه قضائیه، قضات سازمان قضایی نیروهای مسلح با برپایی میز خدمت در مساجد و نماز‌های جمعه، به سوالات و مشکلات ۷۸۱ مراجعه‌کننده رسیدگی کردند، افزود: همچنین طی هفته گذشته به منظور نظارت بر رعایت حقوق شهروندیار ۷۸ زندان و بازداشتگاه نظامی و انتظامی فوق‌العاده بازدیدبه عمل آمد‌.

«محمدی» رئیس سازمان زندان‌ها با اشاره به افتتاح چندین پروژه‌ اشتغالزایی این سازمان طی هفته قوه قضائيه، گفت: در هفته گذشته، پروژه اشتغالزایی کارخانه پلاستیک زندان باز زاهدان که در فاصله ۷۵۰ متری زندان مرکزی قرار دارد با سرمایه‌گذاری سازمان همیاری شهرداری‌ها، به مساحت۱۵۰۰ متر ایجاد شد؛ با راه‌اندازی این کارخانه، ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم در سه شیفت بکارگیری خواهند شد و امکان بکارگیری ۸۰ زندانی دیگر نیز به صورت غیرمستقیم فراهم شده است. انواع پلاستیک‌های دسته‌دار در اندازه‌های مختلف، پلاستیک‌های فریزر معمولی و رولی،کیسه‌های زباله، سفره‌های یکبار مصرف و پلاستیک‌های تبلیغاتی، از مهمترین محصولات تولیدی این کارخانه هستند؛ میزان مصرف این محصولات در استان سیستان و بلوچستان حدود ۱۶۰ تن است که از این مقدار ۸۰ تن سهم این کارخانه خواهد بود.

رئیس سازمان زندان‌ها افزود: همچنین در هفته قوه قضائيه، ۱۲ پروژه اشتغالزایی سازمان زندان‌ها در استان خوزستان به بهره‌برداری رسیدند؛ این پروژه‌ها معطوف به تولیدبطری‌های پلاستیکی، مواد شوینده، درب و پنجره‌های یو‌پی‌وی‌سی، انواع پروفیل‌های یوپی‌وی‌سی و دستمال کاغذی هستند؛ این پروژه‌ها با هزینه‌ای حدود ۱۰۲ میلیارد تومان در مرکز و شهرهای تابعه استان خوزستان مورد بهره برداری قرار گرفتند.

محمدی با اشاره به ایجاد و پیاده‌سازی سامانه دستیار نهاد ارفاقی (دنا) در هفته قوه قضائیه گفت: هدف از اجرای سامانه دنا، این است که رفتار زندانیان و فعالیت و مشارکت آنها در برنامه‌های مختلف اصلاحی و تربیتی، به صورت هوشمند ثبت شود و بهره‌مندی آنها از ارفاقات قانونی، بر مبنای امتیازات ثبت شده در این سامانه باشد؛ همچنین در هفته قوه قضائيه، مرکز داده شهید لاجوردی سازمان زندان‌ها با هدف بازطراحی، توسعه و ارتقاء بخش فناوری اطلاعات سازمان زندان‌ها، مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستگیری اعضای باند جعل در استان همدان" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستگیری اعضای باند جعل در استان همدان"، کلیک کنید.