ذخایر آب 18 سد مهم کشور، زیر 20 درصد آمد

از میان سد های مهم تامین آب شرب و کشاورزی ایران، ذخایر آبی 18 سد، کمتر از 20 درصد است؛ در واقع بیش از 80 درصد ظرفیت مخازن این سد ها خالی است. با وجود بارش های نسبتا مناسب بهمن ماه امسال در نقاط مختلف کشور، همچنان ورودی آب به سد ها نسبت به مدت مشابه سال قبل که سالی خشک و کم بارش محسوب می شد، 16 درصد کمتر است.

ذخایر آب 18 سد مهم کشور، زیر 20 درصد آمد

آفتاب نیوز :

از میان سد های مهم تامین آب شرب و کشاورزی ایران، ذخایر آبی 18 سد، کمتر از 20 درصد است؛ در واقع بیش از 80 درصد ظرفیت مخازن این سد ها خالی است.

میزان ذخایر آبی سد های کشور تا نیمه بهمن ماه به 20 میلیارد و 620 میلیون مترمکعب رسیده که نسبت به زمان مشابه سال قبل، کاهشی 2 درصدی را نشان می دهد.

با وجود بارش های نسبتا مناسب بهمن ماه امسال در نقاط مختلف کشور، همچنان ورودی آب به سد ها نسبت به مدت مشابه سال قبل که سالی خشک و کم بارش محسوب می شد، 16 درصد کمتر است.

درحال حاضر در 18 سد مهم کشور از نظر نقش آفرینی در تامین آب شرب و کشاورزی، میزان ذخایر آبی کمتر از 20 درصد ظرفیت مخازن این سد ها است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ذخایر آب 18 سد مهم کشور، زیر 20 درصد آمد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ذخایر آب 18 سد مهم کشور، زیر 20 درصد آمد"، کلیک کنید.