راضیه کردی دولت آباد – خبرگزاری قدم آخر | اخبار ایران و جهان

استان: یزد

حوزه انتخابیه: مهریز، بافق، بهاباد، ابرکوه، خاتم و مروست

شعار انتخاباتی: مجلس قوی با اعتماد به نسل جوان


پویش بزرگ انتخاباتی خبرگزاری قدم آخر با عنوان «با قدم آخر انتخاب کنیم؛ کارآمدی و شایسته گزینی» تلاش دارد با آماده کردن بستری مناسب برای معرفی داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گامی در جهت کمک به مردم برای انتخاب اصلح و برگزاری پرشور انتخابات بردارد.

راضیه کردی دولت آباد یکی از داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است که در زیر رزومه کوتاهی از وی و پاسخ هایش به سوالات قدم آخر در دو بخش کشوری و استانی را می خوانید:

رزومه:

راضیه کردی دولت آباد از شهرستان بافق، دانشجوی دکتری پترولوژی اصفهان، متولد 1366، ساکن بافق و دارای روحیه مذهبی.

سوالات کشوری:

*مهمترین آسیب کارکردی مجلس شورای اسلامی از نگاه شما چیست؟

نداشتن کمیسیون های تخصصی و نمایندگانی از همه اصناف.

*مجلس برای تقویت نقش نظارتی و تقنینی خود باید دست به چه اقداماتی بزند؟

مصوبات خوب و نظارت های سیستمی شفاف و نظارت و ارزیابی مستقیم.

*نمایندگان چرا نباید اسیر تجمل گرایی شوند و برای پرهیز از این آسیب چه اقداماتی ضرورت دارد؟

چون در راس هستند باید از تجمل و اصراف به دور باشند تا همین شرایط اصراف را ترویج ندهند.

*همکاری و همراهی میان مجلس و سایر قوا و دستگاه ها چه تاثیری می تواند بر پیشرفت کشور داشته باشد؟ به نظر شما مهمترین تجلیگاه این همراهی و همکاری چیست؟

همکاری و هماهنگی و همدلی بین سه قوه بسیار حایز اهمیت است.

*مسوولیت پذیری در قبال مردم موضوعی است که نمایندگان باید همواره به آن توجه داشته باشند. اگر نمایندگان از این مهم غافل شوند، چه پیامدهای منفی ایجاد خواهد شد؟

وقتی مسوولیت پذیر باشند اول اینکه با مشورت تصمیم گیری می کنند و در صورت اشتباه عذرخواهی می کنند و در سبب رفع مشکل اقدام می کنند.

*مردمی بودن باید یکی از خصیصه های مهم هر نماینده باشد. یک نماینده چگونه می تواند این خصیصه را تحقق بخشد بدون آنکه در ورطه عوام زدگی و طرح شعارهای غیر واقع بینانه اسیر شود؟

تبعیض قایل نشود و عدالت را در همه امور در راس قرار دهد و خود را از مردم بداند و با فساد و تبعیض در همه زمینه ها مبارزه کند.

*طبق قانون اساسی یک نماینده در قبال همه مردم ایران مسوولیت دارد. برای تحقق این اصل مطرح و جلوگیری از بخشی زدگی باید چه مواردی مدنظر قرار بگیرد؟

برقراری عدالت و نگاه عادلانه و تصمیمات عادلانه، دور از تعصبات شخصی و قبیله ای و با نگاه به منافع کشور و مردم

سوالات استانی:

*یکی از معضلات مهم استان یزد، خشکسالی است و برای تامین آب شرب و صنعت یزد مشکلاتی وجود دارد. به نظر شما آیا طرح هایی نظیر انتقال آب بهشت آباد، انتقال آب خلیج فارس و انتقال آب دریای عمان می تواند به حل معضل کم آبی استان کمک کند؟ راهکار شما چیست؟

ابتدا فرهنگ سازی و استفاده درست از آب باید از طرق رسانه، خانواده و مدارس و فرهنگیان نهادینه شود تا اصراف نشود، استفاده و انتقال آب برای شرب و بهداشت برای کویر نشینان امری ضروری است.

*برای توسعه زیرساخت های مواصلاتی استان یزد چه برنامه هایی باید در استان پیاده سازی شود؟

گرفتن مالیات از شرکت ها، صنایع و معادن و استفاده از آن در ساخت زیرساخت ها و شفافیت در مصرف مالیات در کشور

*برای اصلاح ساختار اقتصادی استان در راستای حرکت به سمت فعالیت های اقتصاد کم آب بر چه برنامه دارید؟

فرهنگ سازی و آموزش، کاشت درختان که آب کمی می خواهند، تصفیه فاضلاب و تامین آب صنایع و در مرحله بعد انتقال آب دریا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "راضیه کردی دولت آباد – خبرگزاری قدم آخر | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "راضیه کردی دولت آباد – خبرگزاری قدم آخر | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.