رونمایی از سامانه پایش اجرای مصوبات در شورای شهر/22 هزار مکاتبه شورا با شهرداری در دوره ششم

رونمایی از سامانه پایش اجرای مصوبات در شورای شهر/22 هزار مکاتبه شورا با شهرداری در دوره ششم

از سامانه پایش اجرای مصوبات در صحن علنی شورای شهر تهران رونمایی شد.

به گزارش قدم آخر، در جلسه امروز شورای شهر تهران از سامانه پایش اجرای مصوبات شورای شهر تهران رونمایی شد و رضوی معاون پایش شورای شهر تهران درباره جزییات این سامانه گفت: قبلا دو سامانه طرح و لوایح و سامانه جامع مصوبات رونمایی شد و حالا سامانه پایش، حلقه تکمیلی دو سامانه ای است که قبلا رونمایی شده بود.

وی با بیان اینکه در سامانه پایش استخراج احکام مصوبات، پیگیری اجرای مصوبات از شهرداری و ارجاع موارد نظارتی به شورا در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: پیش از این تعدد واحدهای پیگیری اجرای مصوبات را در شورای شهر داشتیم که موجب موازی کاری و اختلال در واحدهای نظارتی می شد که حالا با رونمایی از این سامانه، این مشکلات حل می شود.

مهدی چمران نیز در واکنش به این رونمایی گفت: با رونمایی از این سامانه شاهد سهولت در پیگیری اجرای مصوبات خواهیم بود؛ اما فعلا مصوبات دوره پنجم و ششم شورای شهر بارگذاری شده و امیدواریم هر چه زودتر مصوبات دوره های قبل نیز بارگذاری شود.

احمد صادقی نیز ضمن تقدیر از رونمایی این سامانه گفت: این سامانه به هوشمندسازی کمک زیادی می کند.

مهدی اقراریان نیز با بیان اینکه شهرداری نظارت گریز است، گفت: اگر 10 سامانه دیگر هم راه اندازی شود؛ اما شهرداری همچنان پاسخگو نباشد راه به جایی نمی بریم. چرا که سه ماه پیش تذکری دادم و هنوز تعیین تکلیف نشده است.

در ادامه باقری معاون برنامه ریزی و امور شوراهای شهرداری تهران با بیان اینکه این سامانه فرصت خوبی برای قضاوت دقیق است، گفت: شهرداری نظارت گریز نیست و باید بگویم که 22 هزار مکاتبه از سوی شورا با شهرداری در این دوره انجام شده است و این حجم از نظارت های شورای شهر در قالب جلسات و بازدیدها نشان می دهد که ما عدم پاسخگویی نداریم و در راستای حل مشکلات شهر و گره گشایی از موضوعات علاقمند هستیم.

وی با بیان اینکه در این سامانه با ذکر تاریخ موضوعات ثبت می شود، گفت: این سامانه کمک می کند که نشان دهد کدام تذکر و مکاتبه عقب افتاده است و ما پیگیر موضوعات هستیم. البته باید بگویم که برخی مکاتبات و پیگیری ها را از طریق رسانه ها متوجه می شویم. از جمله نامه چهار عضو شورا به شهرداری که به تازگی به دست ما رسیده اما قبل از آن در رسانه ها خوانده بودیم و باید بگویم که شهرداری بنایی بر عدم پاسخگویی ندارد و نباید مروج این ایده باشیم که شهرداری نسبت به نظارت گریز دارد.

به گزارش قدم آخر، با حضور اعضای شورای شهر از سامانه پایش اجرای مصوبات شورای شهر رونمایی شد.

پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رونمایی از سامانه پایش اجرای مصوبات در شورای شهر/22 هزار مکاتبه شورا با شهرداری در دوره ششم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رونمایی از سامانه پایش اجرای مصوبات در شورای شهر/22 هزار مکاتبه شورا با شهرداری در دوره ششم"، کلیک کنید.