رونمایی از کارت آبی در فوتبال

رونمایی از کارت آبی در فوتبال

هیات بین المللی فدراسیون فوتبال (IFAB) رسما آزمایش کارت آبی در فوتبال را تایید کردند.

به گزارش قدم آخر و به نقل از تلگراف، از چندماه قبل بحث استفاده از یک کارت جدید به جز رنگ های زرد و قرمز در فوتبال مطرح شده بود اما تلگراف مدعی شد رنگ کارت جدید آبی خواهد بود.

کارت آبی کارتی است که در صورت خطای تاکتیکی یا اعتراض به داور، بازیکن را به مدت 10 دقیقه اخراج می کند.

اگر یک بازیکن دو بار در یک مسابقه کارت آبی دریافت کند، این رسما به این معنی است که او یک کارت قرمز دریافت کرده است و در واقع انگار او دو بار کارت زرد دریافت کرده است.

هم چنین اگر بازیکنی در یک مسابقه یک کارت آبی و یک کارت زرد دریافت کند، این رسما به این معنی است که او یک کارت قرمز دریافت می کند و همان تصور دو کارت زرد تلقی خواهد شد.

اکنون هدف این است که رنگ آبی را در کارت ها جدید به کار گیرند. پیشنهادی در مورد رنگ نارنجی وجود داشت اما نتیجه گیری بر آن شد که کارت جدید نباید نزدیک به زرد یا قرمز باشد.

پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رونمایی از کارت آبی در فوتبال" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رونمایی از کارت آبی در فوتبال"، کلیک کنید.