زرنگ بازیِ سعید آقاخانی در نون خ 5 که شاید متوجهش نشده اید

زرنگ بازیِ سعید آقاخانی در نون خ 5 که شاید متوجهش نشده اید

آفتاب نیوز :

این روزنامه نوشت: نویسنده و کارگردان «نون خ 5» در این فصل توانستند طوری مشکلات و سختی های جامعه را در قالب داستان خود مطرح کنند که هیچ ممیز و ناظر پخشی نمی توانست دست به ممیزی و اصلاح این سریال بزند. کنایه به مدیران و مسیولان و حتی انتقادات تند در قالب خرده داستان ها و حتی اشارات سیاسی آنقدر در این سریال به چشم می آمد که می توان صد ها تحلیل و تفسیر فرامتنی سیاسی از آن داشت، اما آقاخانی آنقدر با ظرافت همه این انتقادات را در قالب طنز و شوخی مطرح کرد که مدیران صدا وسیما نتوانستند در مقابل آن مقاومت کنند و چنین انتقاداتی در قالب یک سریال پربیننده که بالاترین درصد تماشاگر را داشت روی آنتن تلویزیون رفت. از آن سو «نون خ 5» اولین سریالی است که تا این اندازه روی حرکات موزون قومیت های مختلف تکیه کرده و آن ها را در یک مجموعه تلویزیونی به تصویر کشیده است.

اشاره به کند بودن سرعت اینترنت همزمان با امتحان میان استانی، مهمان شدن در بیغوله ها و اشاره به بیکاری و ورشکستگی مردم بلوچ، کنایه به لغاتی مانند زیرساخت، پیشرفت، پروژه و… نشان دادن مشکل کمبود سوخت در سیستان وبلوچستان، نبود امکانات پزشکی در این استان، به تصویر کشیدن وضعیت کولبرها، ضروری بودن دارو های کودکان سرطانی، بالا رفتن ناگهانی قیمت طلا و… ازجمله مسایلی بود که آقاخانی و وفایی با تیزهوشی و ریزبینی به بهترین شکل در «نون خ 5» به نمایش آوردند بدون اینکه ممیزان بتوانند این بخش ها را دچار جرح و تعدیل کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زرنگ بازیِ سعید آقاخانی در نون خ 5 که شاید متوجهش نشده اید" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زرنگ بازیِ سعید آقاخانی در نون خ 5 که شاید متوجهش نشده اید"، کلیک کنید.