ساعت کاری کارکنان دولت از 6 صبح تا 13 است

ساعت کاری کارکنان دولت از 6 صبح تا 13 است

آفتاب نیوز :

طبق روال سال گذشته و بر اساس بخشنامه قبلی سازمان اداری و استخدامی کشور، ساعت آغاز به کار کارکنان دولت از 6 صبح تا ساعت 13 خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان اداری و استخدامی کشور، مطابق بخشنامه سال گذشته این سازمان به شماره 30220 به تاریخ 5/4/1402 به دستگاه های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری، بانک ها، شهرداری ها و سایر نهاد های عمومی، ابلاغ شده بود که ساعت کار خدمت حضوری تمامی کارکنان و سایر افراد شاغل (اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، شرکتی و…) از ساعت 6 صبح قرار داده و ساعت پایان را حداکثر تا ساعت 13:00 قرار دهند و مابقی ساعات کار موظفی را از طریق دورکاری (با تمهیدات لازم) جبران کنند.

این بخشنامه سال گذشته در راستای حفظ پایداری شبکه سراسری برق و کاهش ناترازی تولید و مصرف برق، با هدف آسایش شهروندان و عدم وقفه در خدمت رسانی، در اجرای بند 4 اصلاحی تصویب نامه شماره 243187 /ت 61011 هـ مورخ 28 /12 /1401 هییت وزیران صادر شده بود و امسال نیز روال خدمت حضوری کارکنان یاد شده بر همین منوال است. 

این بخشنامه تاکید دارد که تمامی دستگاه های سرمایشی از ساعت 12 ظهر خاموش شود و بر همین اساس دستگاه های مشمول، تا 15 شهریورماه مکلف هستند ضمن برنامه ریزی مناسب برای تداوم خدمت رسانی و حفظ رضایت مندی ارباب رجوع، پایان ساعت کار خدمت حضوری تمامی کارکنان خود را حداکثر تا ساعت 13:00 قرار دهند و مابقی ساعات کار موظفی را از طریق دورکاری (با تمهیدات لازم) جبران کنند.

در این بخشنامه ساعت آغاز به کار مادران شاغل دارای فرزند زیر 6 سال، افراد دارای معلولیت و افراد ساکن در حومه شهر های محل خدمت، با انجام تمهیدات لازم به منظور حفظ تداوم خدمت رسانی دستگاه، به مدت یک ساعت شناور تعیین شده است. روسای دستگاه های مشمول این بخشنامه می توانند به تشخیص خود، سایر مصادیق نظیر را در همین چهارچوب تدبیر کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساعت کاری کارکنان دولت از 6 صبح تا 13 است" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساعت کاری کارکنان دولت از 6 صبح تا 13 است"، کلیک کنید.