سزار آسیا با اتهام زنی به ایران منصوب شد/عکس

کورت کمپبل 66 ساله که در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنای آمریکا، ایران را «دشمن راهبردی» و «متخاصم» خوانده بود، جایگزین وندی شرمن شد.

این نامزد جو بایدن برای قایم مقامی وزارت خارجه آمریکا با 92 رای مثبت در برابر 5 رای منفی سناتورها، کار خود را به عنوان نفر دوم وزارت خارجه آغاز کرد.

سزار آسیا با اتهام زنی به ایران منصوب شد/عکس

کمپبل تا قبل از این، هماهنگ کننده امور «ایندوپاسیفیک» در شورای امنیت ملی آمریکا بود. روزنامه واشنگتن پست طی گزارشی، او را «سزار آسیا» در دولت بایدن توصیف کرده بود.

او که در دولت باراک اوباما، از افراد کلیدی پشت استراتژی «چرخش به سمت آسیا» بود، جانشین «وندی شرمن» شد که مرداد 1402 از قایم مقامی وزارت خارجه آمریکا کنار رفته بود و این منصب با سرپرستی «ویکتوریا نولاند» اداره می شد.

کمپبل در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنای آمریکا برای تایید صلاحیتش، با مشروط کردن کمک نظامی آمریکا به اسراییل مخالفت کرد و همچنین خواستار تقویت کمک نظامی به اوکراین در جنگ با روسیه شد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سزار آسیا با اتهام زنی به ایران منصوب شد/عکس" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سزار آسیا با اتهام زنی به ایران منصوب شد/عکس"، کلیک کنید.