سهم بزرگ بانوان در بازار هوش مصنوعی

در نشست بانوان تحول آفرین مطرح شد؛

سهم بزرگ بانوان در بازار هوش مصنوعی

دومین نشست بانوان تحول آفرین در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی با حضور فعالان عرضه زنان برگزار شد.

به گزارش گروه پژوهش خبرگزاری علم و فناوری قدم آخر، دومین نشست بانوان تحول آفرین در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی با حضور فعالان عرضه زنان برگزار شد.

در این نشست اعظم خضری، معاون اجرایی نشست بانوان تحول آفرین گفت: مهمترین هدف ما از برگزاری جلسات هم اندیشی، استفاده از نخبگان در حوزه زنان و خانواده است. به دنبال قانونی کردن طرح ها و لوایح با حمایت نمایندگان بانو در مجلس شورای اسلامی هستیم.

وی با بیان اینکه به  مشارکت متخصین در تمام حوزه های زنان نیازمند هستیم، افزود: حتی زنان خارج از کشور نیز باید مورد حمایت قرار گیرند در این بین نیاز به حمایت نخبگان در همه حوزه ها و دستگاه های اجرایی داریم.

خضری تصریح کرد: باید نگاه به فعالیت های زنان یکپارچه شود و از تمام متخصین و نخبگان استفاده کرد، در حال حاضر به صورت جزیره ای در کشور انجام می گیرد.

* حضور درصد زیادی از بانوان در بازار هوش مصنوعی

در ادامه نیره ساغری به نقش آفرینی بانوان در عرصه هوش مصنوعی  اشاره کرد و گفت: با توجه به رشد تکنولوژی حضور حداکثری بانوان می تواند تاثیرگذار باشد. بانوان باید بتواند در آینده سهم بزرگی از بازار را در هوش مصنوعی از آن خود کنند.

وی با بیان اینکه علم ریاضی پایه و اساس هوش مصنوعی است، گفت: حل مشکلات در آینده با علم ریاضی و از طریق هوش مصنوعی صورت می گیرد.

ساغری تصریح کرد: هوش مصنوعی از انسان الگو برداری می کند و با الگوریتم هایی که به هوش مصنوعی داده می شود، می توان دنبال راه حل گشت.

وی با بیان اینکه با ارایه الگوریتم به هوش مصنوعی می توان مشکلات راحل کرد، گفت: درصد زیادی از بانوان در عرصه برنامه نویسی فعال هستند، احتمالا در آینده بازار هوش مصنوعی در دست بانوان باشد.

* باید برای زنان شاغل مشوق هایی در نظر گرفته شود

همچنین مرجان رشوند، عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: درصد زنان تحصیلکرده در جامعه بسیار بالاست؛ اما در برابر تحصیل آنان، درصد اشتغالزایی بانوان در کشور کم است.

وی با بیان اینکه امید به زندگی در جامعه افزایش یافته است، گفت: زنان در کنار نقش مادری به دنبال، نقش های متعدد دیگری هستند که باید از آنان حمایت شود. باید برای زنان شاغل مشوق هایی در نظر گرفته شود تا آن ها ضمن اینکه نقش مادری را ایفا می کنند بتوانند در جامعه نیز حضور موثر داشته باشند.

این فعال حوزه زنان بیان کرد: گاهی برای زنان نه تنها مشوق قرار نمی دهیم؛ بلکه تنبیه هم می کنیم. برای مثال زنان در برخی از مشاغل حق اولاد و عایله ندارند و درآمد آنان با مردان فاصله زیادی دارد.

به گفته ساغری جایگاه زنان در خانواده در نسل جدید تغییر کرده است و باید از اشتغال آن ها در پُست های مختلف حمایت شود و مشوق هایی در نظر گرفت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سهم بزرگ بانوان در بازار هوش مصنوعی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سهم بزرگ بانوان در بازار هوش مصنوعی"، کلیک کنید.