شولتس: مایل به ارسال موشک های تاروس به اوکراین نیستیم

صدر اعظم آلمان بار دیگر تاکید کرد که مخالف تامین موشک های کروز دوربرد تاروس به اوکراین است چون اگر این موشک ها به طور متناسبی برنامه ریزی نشوند، ممکن است به اهداف در مسکو برخورد کنند.

به گزارش قدم آخر، اولاف شولتس صدراعظم آلمان در نشستی در درسدن گفت: موشک های تاروس بردی 500 کیلومتری دارند و اگر به صورت نادرستی مورد استفاده قرار گیرند، اهدافی را در هر جایی در مسکو می توانند بزنند.

به نقل از خبرگزاری تاس، صدراعظم آلمان همچنین تاکید کرد که باید پرسنل نظامی آلمان را به اوکراین اعزام کنیم تا استفاده از این موشک ها را کنترل کنیم.

شولتس همچنین گفت: در این مورد، این بدان معناست که ما باید درگیر جنگ  شویم تا بتوانیم این کار را انجام دهیم که البته به نظر من غیر ممکن است.

صدراعظم آلمان در کنفرانسی که توسط آژانس خبری DPA برنامه ریزی شده بود، گفت موشک های کروز تاروس را به اوکراین نمی فرستد و امتناع خود را با عدم تمایل به کشاندن کشورش به درگیری توجیه کرد.

 شولتس همچنین خاطرنشان کرد، از عدم تعادل بین آنچه که کی یف واقعا به آن نیاز دارد و بحث موشک های کروز تاروس بسیار ناراحت است.

در 22 فوریه، پارلمان آلمان از قطعنامه ارایه شده توسط ایتلاف حزب سوسیال دموکرات، سبزها و حزب لیبرال دموکرات آزاد حمایت کرد که بر اساس آن خواستار ارایه تسلیحات دوربرد به اوکراین شد.

پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شولتس: مایل به ارسال موشک های تاروس به اوکراین نیستیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شولتس: مایل به ارسال موشک های تاروس به اوکراین نیستیم"، کلیک کنید.