صنعت خودروهای الکتریکی چگونه به اقتصاد جهان کمک می کند؟

پیش بینی می شود که بازار جهانی خودروهای برقی در سال های آینده رشد قابل توجهی داشته باشد و این فرصتی بزرگ برای کارآفرینان و نوآوران است تا از این بازار در حال ظهور بهره ببرند و برای جامعه ارزش ایجاد کنند.

به گزارش قدم آخر، همان طور که ما به سمت آینده ای پایدارتر حرکت می کنیم، وسایل نقلیه الکتریکی به یک انتخاب محبوب برای مصرف کنندگان و مشاغل تبدیل شده اند. تغییر به سمت تحرک الکتریکی توسط عوامل مختلفی از جمله نگرانی های زیست محیطی، امنیت انرژی و نوآوری های تکنولوژیکی هدایت می شود.

پیش بینی شده بود که بازار جهانی خودروهای برقی در سال های آتی رشد قابل توجهی داشته باشد. طبق گزارش بلومبرگ  خودروهای برقی تا سال 2040 می توانند 58 درصد از فروش خودروهای سواری جدید را تشکیل دهند. این فرصتی بزرگ برای کارآفرینان و نوآوران است تا از این بازار در حال ظهور بهره ببرند و برای جامعه ارزش ایجاد کنند.

یکی از عوامل کلیدی رشد بازار خودروهای برقی، کارآفرینی است. استارت آپ ها با توسعه فناوری های جدید خودروهای الکتریکی، زیرساخت های شارژ و راه حل های حمل ونقل، تولید سنتی خودرو را مختل می کنند. به عنوان مثال، تسلا که توسط ایلان ماسک تاسیس شد، پیشرو در صنعت خودروهای برقی بوده و خودروهای الکتریکی تولید می کند که مرزهای طراحی، عملکرد و پایداری را جابجا کرده اند. استارت آپ های دیگری مانند ریویان و لوسیدموتورز نیز با ارایه فناوری های پیشرفته خودروهای الکتریکی در بازار خودروهای برقی موج می زنند.

صنعت خودروهای الکتریکی چگونه به اقتصاد جهان کمک می کند؟

طبق گزارش لینکدین، نوآوری یک عامل حیاتی در رشد بازار خودروهای برقی است. پیشرفت ها در فناوری باتری، زیرساخت شارژ و فناوری رانندگی خودران، هزینه خودروهای الکتریکی را کاهش داده و آنها را برای مصرف کنندگان در دسترس تر می سازد. با ورود بازیکنان بیشتر به بازار، رقابت افزایش می یابد و منجر به نوآوری بیشتر و کاهش هزینه بیشتر می شود.

تغییر به سمت تحرک الکتریکی همچنین فرصت هایی را برای سیاست گذاران و دولت ها فراهم می کند تا آینده ای پایدارتر ایجاد کنند. دولت ها می توانند با سرمایه گذاری در ایستگاه های شارژ و ارایه مشوق هایی به مصرف کنندگان برای روی آوردن به خودروهای الکتریکی از توسعه زیرساخت های خودروهای الکتریکی حمایت کنند. با انجام این کار، آنها می توانند انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهند و کیفیت هوا را بهبود بخشند و منجر به سیاره ای سالم و آینده ای پایدارتر شوند.

در نتیجه، ظهور وسایل نقلیه الکتریکی فرصت قابل توجهی را برای کارآفرینان، نوآوران و سیاست گذاران برای ایجاد ارزش برای جامعه فراهم می کند. با تقویت نوآوری و کارآفرینی، می توانیم رشد بازار خودروهای الکتریکی را تسریع کنیم و آینده پایدارتری خلق کنیم.

بازار جهانی انواع خودروها تحت تاثیر همه گیری کووید- 19 و رکود اقتصادی پس از آن قرار گرفت. در بحبوحه همه گیری، چشم انداز فروش جهانی خودروهای برقی کاملاً غیرقابل پیش بینی بود. با این حال، همانطور که زمان نشان داد، سال 2020 به طور شگفت انگیزی سال مثبت بود و فروش جهانی خودروهای برقی 43 درصد نسبت به سال 2019 رشد کرد و سهم بازار جهانی خودروهای الکتریکی به رکورد 4.6 درصد در سال 2020 رسید.

بر اساس گزارش اسکات نت ورک، مهمترین فرصت کسب وکار در زمینه خودروهای برقی در ذیل ارایه شده است.

فرصت کسب وکار شماره 1؛ فروش وسایل نقلیه الکتریکی دست دوم

کسب وکار خودروهای برقی دست دوم بسیار اندک است اما مطمیناً وجود خواهد داشت. تصور کنید که بتوانید خودروهای برقی کارکرده را دوباره بفروشید، اجاره کنید و بخرید. بدون شک تعداد بیشتری از نمایندگی های خودرو از این طریق به سمت آینده ای تمام الکتریکی پیش خواهند رفت.

با این حال، قبل از اینکه برندهای بزرگ وارد فروش خودروهای برقی دست دوم شوند، ممکن است این مسیر برای کارآفرینی باشد که در جستجوی ایده کسب وکار بزرگ بعدی است. حتی نمایندگی های کوچک در مناطق کلیدی کلان شهری که به بخش کوچکی از بازار خدمات می دهند، ممکن است بتوانند درآمد قابل توجهی کسب کنند.

فرصت کسب وکار شماره 2؛ کسب وکار ایستگاه شارژ خودروی الکتریکی

وسایل نقلیه الکتریکی بیشتر به معنای نیاز بیشتر به ایستگاه های شارژ است. یک کارآفرین با ایستگاه های شارژ در مکان های کلیدی پارکینگ، آنها را در بسیاری از مکان ها گسترش می دهد. زیبایی این فرصت تجاری این است که شما نیازی به استخدام افراد زیادی ندارید و می توان عملیات را بدون دخالت زیاد مدیریت کرد. تا زمانی که مکان ها و شارژرهای مناسب برای رانندگان را داشته باشید، این یک ایده تجاری هوشمند برای خودروهای الکتریکی است.

صنعت خودروهای الکتریکی چگونه به اقتصاد جهان کمک می کند؟

فرصت کسب وکار شماره 3؛ مرکز تشخیص خودروهای الکتریکی

حتی یک مکانیک معمولی لزوماً نمی داند که چگونه عیب یابی را روی خودروهای برقی اجرا کند. برای بررسی اجزای سیستم و بررسی همه چیز از موتور گرفته تا موارد دیگر، به تجهیزات خاصی نیاز دارد. مفهوم مرکز تشخیص خودروهای الکتریکی هنوز رایج نشده است.

با این حال، راهی را تصور کنید که صاحبان خودروهای برقی روزمره بتوانند به سرعت مطالعه و گزارشی از سلامت خودروی خود دریافت کنند. تنها کاری که یک کسب وکار باید انجام دهد این است که تجهیزات را خریداری کند، فضایی را برای راه اندازی یک دستگاه تشخیصی اجاره کند و نیاز در بازار محلی خود را برای خدمات مذکور برجسته کند.

فرصت کسب و کار شماره 4؛ گاراژ تعمیر خودرو برقی

گاراژ تعمیر و سرویس خودرو را مختص خودروهای برقی تعریف کنید. مکانیک هایی را استخدام کنید که مهارت های لازم برای کار با قطعات تخصصی مربوط به وسایل نقلیه الکتریکی را داشته باشند. مکانیک های زیادی وجود دارد، اما صاحبان وسایل نقلیه الکتریکی می خواهند بدانند که وسایل نقلیه خود را در دستان خوب و قابل اعتمادی قرار می دهند.

کسب وکاری که به عنوان کارشناس تعمیر خودروی برقی علامت گذاری می شود، ارزش فوق العاده ای دارد.

فرصت کسب و کار شماره 5؛ تعمیر کننده باتری ماشین الکتریکی

باتری خودروهای الکتریکی در نهایت از کار خواهند افتاد. همان طور که این اتفاق می افتد، این با ضایعات غیر قابل اندازه گیری برابری می کند. کسب وکارهای ماهری که می توانند باتری های وسایل نقلیه الکتریکی مستعمل را تعمیر و به فروش برسانند، ممکن است درگیر باشند. یک باتری بازسازی شده ارزان تر از خرید باتری جدید است و از آنجایی که باتری های خودروهای الکتریکی فوق العاده گران هستند، انتظار می رود که مصرف کنندگان علاقه بیشتری به باتری های مستعمل داشته باشند.

با کاهش بازده نگهداری و تعمیرات، از آنجایی که هزینه نگهداری خودروهای برقی بسیار کمتر است، انتظار می رود که کسب وکارهای مرتبط با خودرو و مکانیک های بیشتری وارد فضای نوسازی شوند.

صنعت خودروهای الکتریکی چگونه به اقتصاد جهان کمک می کند؟

فرصت کسب وکار شماره 6؛ سرمایه گذاری در صنعت خودروهای الکتریکی

یکی دیگر از فرصت های تجاری خودروهای الکتریکی که در انتظار هر کسی است که می خواهد تحقیق کند، خرید و فروش سهام شرکت ها در بازار است. برندها و شرکت های جدید خودروهای الکتریکی که از تولید مستقیم خودروهای الکتریکی منشعب شده اند، هر روز در حال افزایش هستند.

به دنبال سرمایه گذاری های قابل توجیه در تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی، تولیدکنندگان قطعات خودروهای الکتریکی، تولیدکنندگان باتری خودروهای الکتریکی و شرکت های زیرساخت شارژ خودروهای الکتریکی باشید.

فرصت کسب وکار شماره 7: آیتم ها و موارد اضافی خودروی الکتریکی برای فرصت

خودروهای برقی در رابطه با ویژگی هایی که می توانند شامل شوند و اینکه چه چیزهایی را می توان به خودروی برقی موجود اضافه کرد ویا برای شخصی سازی یک خودروی الکتریکی چه کارهایی می توان انجام داد، کاملاً وابسته و تحت کنترل سازنده باقی می مانند. در سال های آینده، انتظار می رود که ویژگی های خودروهای الکتریکی بیشتر و کسب وکارهای خاصی بر اساس این ویژگی ها ساخته شوند. روکش، چراغ های ال ای دی، کیت اضطراری و استریو ماشین برقی همه نمونه هایی از ویژگی های کلیدی یا لوازم جانبی خودرو هستند که می توانند منجر به ایجاد مشاغل بسیار خاص در اطراف آنها شوند.

پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صنعت خودروهای الکتریکی چگونه به اقتصاد جهان کمک می کند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صنعت خودروهای الکتریکی چگونه به اقتصاد جهان کمک می کند؟"، کلیک کنید.