فدراسیون شمشیربازی بدنبال برگزاری لیگ منطقه ای با حضور کشورهای همسایه است

فدراسیون شمشیربازی بدنبال برگزاری لیگ منطقه ای با حضور کشورهای همسایه است

به گزارش قدم آخر آذربایجان غربی، علیرضا پورسلمان رییس فدراسیون شمشیربازی در ارومیه و در حاشیه مجمع انتخاباتی هیات شمشیربازی استان آذربایجان غربی، گفت: استان آذربایجان غربی از استان ها باظرفیت و استعدادپرور کشور در رشته های مختلف ورزشی است و این استان را می توان پایتخت رویدادهای بین المللی ایران نام نهاد.

وی به جامعه ورزش بالنده استان آذربایجان غربی اشاره و اظهار کرد: در رشته شمشیربازی شاهد توانایی و استعدادهای بالا در این استان هستیم و براساس ارزیابی، آذربایجان غربی یکی از سه استان برتر در رشته شمشیربازی است ضمن اینکه زیرساخت های مناسبی نیز در این استان قراردارد.

رییس فدراسیون شمشیربازی درخصوص مسابقات پیش روی این رشته ورزشی گفت: مسابقات قهرمانی جوانان کشور از رقابت های پیش روی داخلی است ضمن اینکه تیم ملی اسلحه سابر هفته آینده برای شرکت در رقابت های انتخابی المپیک به گرجستان سفر خواهدکرد و امیدواریم با حضور در جمع 8 تیم برتر جواز حضور تیم ملی را در المپیک آتی کسب کنیم.

وی اضافه کرد: بیش از 20 شمشیرباز جوانان و نوجوانان کشورمان نیز ، اسفندماه به میزبانی بحرین برگزار خواهدشد و تیم کشورمان در حال آماده سازی جهت حضور قدرتمند در رقابت هاست و در بین شمشیربازان از استان آذربایجان غربی، «هاینه خوشخواهی» در ترکیب تیم حضور خواهدداشت.

انتقاد شمشیربازان از توجه فدراسیون به یک اسلحه خاص

پورسلمان درخصوص انتقاد برخی شمشیربازان به توجه فدراسیون به یک اسلحه خاص اظهار کرد: انتقاد درست است و آنرا قبول داریم با این حال فدراسیون بدلیل کوران مسابقات کسب سهمیه المپیک و شانس بالای اسلحه سابر برای کسب شانس و سهمیه المپیک این توجه را دارد با این حال امسال شاهد فعالیت، حضور در رویدادهای بین المللی، برگزاری اردوها و مسابقات داخلی برای سایر اسلحه ها بودیم بطوریکه در رده های سنی مختلف و در هر دو بخش آقایان و بانوان این فعالیت ها انجام گرفته است که نسبت به سالیان اخیر رشد قابل توجهی داشته است ضمن اینکه فدراسیون بدنبال بسترسازی و شناسایی استعدادها برای بهبود ظرفیت سایر اسلحه های شمشیربازی است تا با نسل سازی مناسب، شاهد درخشش بیشتر در سایر اسلحه ها باشیم.

رییس فدراسیون شمشیربازی درخصوص استفاده از مربیان خارجی نیز گفت: فدراسیون در تلاش برای استفاده از مربیان خارجی با دانش است تا هم از ظرفیت آن برای آموزش مربیان بهره گیرد و شاهد آموزش و فراگیری تکنیک ها و دانش روی برای تیم های ملی باشیم.

اعطای میزبانی به استان آذربایجان غربی

پورسلمان اظهار کرد: فدراسیون آماده حمایت از میزبانی مسابقات بین المللی در استان آذربایجان غربی است با این حال با توجه به سال المپیک و حضور و آمادگی کشورهای مختلف جهت حضور در رقابت های انتخابی و خود المپیک، سال آینده برنامه برگزاری لیگ منطقه ای در رشته شمشیربازی احتمالا با شرکت کشورهایی چون ترکیه و عراق باشیم و استان آذربایجان غربی از گزینه های میزبانی این رویداد خواهدبود ضمن اینکه امسال نیز عراق برای حضور در لیگ کشوری شمشیربازی اعلام آمادگی کرده بود.

در مجمع انتخاباتی هیات شمشیربازی آذربایجان غربی، آیدین رحمانی رضاییه برای دوره چهارساله به عنوان رییس چهارسال هیات انتخاب شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فدراسیون شمشیربازی بدنبال برگزاری لیگ منطقه ای با حضور کشورهای همسایه است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فدراسیون شمشیربازی بدنبال برگزاری لیگ منطقه ای با حضور کشورهای همسایه است"، کلیک کنید.