فروریختن آوار هنگام فیلمبرداری سریال سلمان فارسی در شاهرود / 2 نفر کشته شدند

آفتاب نیوز :

حسن گرزین روز پنجشنبه افزود: 2 نفر از هنروران فوت شده به نام های سیدعلی نعیمی از شاهرود و حمید ظهیری از تهران هستند.

وی با بیان اینکه یکی از چهار مصدوم حادثه در محل مداوا شد، ابراز کرد: سه مصدوم اعزام شده به بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود به نام های علی عجم 40 ساله از شاهرود، محمدعلی گرگانی 30 ساله و علیرضا یوسف زاده 45 ساله هستند.

این حادثه در ساعت 14 و 45 دقیقه در روستای خیج شاهرود و در محل فیلمبرداری سریال سلمان فارسی به وقوع پیوست.

سریال «سلمان فارسی» محصول مرکز سیما فیلم سازمان صداوسیما به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری و تهیه کنندگی حسین طاهری است که فیلمبرداری فصل ایران ساسانی آن در شهرک سینمایی ایران (غزالی) و استان سمنان ادامه دارد.

روستای خیج در 50 کیلومتری شمال شاهرود در شرق استان سمنان قرار دارد.

این سریال در سه فصل دوران ایران ساسانی، امپراتوری بیزانس و حجاز صدر اسام به زندگی و زمانه یار ایرانی پیامبر اسلام (ص) می پردازد. با پایان فیلمبرداری فصل بیزانس، حدود پنج ماه است که فیلمبرداری فصل ایران ساسانی آن آغاز شده است.

تاکنون بازیگرانی همچون فرهاد اصلانی، علیرضا شجاع نوری، داریوش فرهنگ، محمدرضا هدایتی، بهناز توکلی، احترام برومند، رامونا شاه، علی دهکردی، مرحوم چنگیز جلیلوند، مهدی فقیه، محمدجواد جعفرپور، علیرضا مهران، چند بازیگر خارجی از ارمنستان، یونان، مراکش و تونس و حدود 1500 بازیگر تیاتر و بومی جلوی دوربین این سریال رفته اند. سریال سلمان فارسی در 60 قسمت و از سال 1405 پخش خواهد شد.

فیلمبرداری سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داوود میرباقری ادامه دارد. ساخت این سریال که به زندگی و زمانه یار ایرانی پیامبر اسلام (ص) می پردازد، از نیمه تابستان امسال به بخش ایران باستان رسید. ساخت این سریال که به سفارش سیما فیلم و توسط زلال فیلم ساخته می شود.

میرباقری اصالتا اهل شاهرود در شرق استان سمنان است.

فروریختن آوار هنگام فیلمبرداری سریال سلمان فارسی در شاهرود / 2 نفر کشته شدند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فروریختن آوار هنگام فیلمبرداری سریال سلمان فارسی در شاهرود / 2 نفر کشته شدند" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فروریختن آوار هنگام فیلمبرداری سریال سلمان فارسی در شاهرود / 2 نفر کشته شدند"، کلیک کنید.