فروش فراتر از انتظار طرحی از «میکل آنژ»

فروش فراتر از انتظار طرحی از «میکل آنژ»

یک طراحی کوچک اثر «میکل آنژ» 33 بار بیشتر از قیمت پیش بینی شده در حراجی فروخته شد.

به گزارش قدم آخر، یک طرح اثر «میکل آنژ»، هنرمند چیره دست رنسانس در حراجی کریستیز به قیمت 201,600 دلار فروخته شد.

«آرت نت» نوشت، مسیولان حراجی «کریستیز» پیش بینی کرده بودند که این نقاشی به قیمتی بین 6,000  الی 8,000 دلار به فروش برسد اما در نهایت در حراجی که در هفدهم آوریل برگزار شد، در کمال تعجب به قیمتی 33 برابر برآوردها فروخته شد.

این طراحی یک طرح ساده است که در آن یک تکه مرمر را به تصویر می کشد. این تکه بلوک سنگ مرمر احتمالا یکی از پروژه های بلندپروازانه «میکل آنژ» برای کلیسای سیستین بوده است.

در کنار این طرح همچنین کلمه «simile» به معنای «مشابه» نوشته شده است.

با اینکه «میکل آنژ» این تکه کاغذ 4.5 در 6 سانتی متری را امضا نکرده است، کارشناسان به «کریستیز» اطمینان دادند که این اثر توسط این هنرمند خلق شده است.

اینکه این طراحی بسیار بالاتر از قیمت برآوردی فروخته شده است، نباید تعجب آور باشد، زیرا آثار «میکل آنژ» به طور معمول با ارقام رکوردشکنی به فروش می رسد. چندی قبل یکی از پیش طرح های این هنرمند در حراجی «کریستیز» که سال 2008 برگزار شد، بیش از 90,000 دلارفروخته شد، این درحالی بود که قیمت آن بین 12500 تا 18800 دلار پیش بینی شده بود.

در سال 2022 نیز، حراجی «کریستیز» یک طراحی اثر «میکل آنژ» را به قیمت 24 میلیون دلار فروخت.

برای بسیاری، میکل آنژ هنوز هم بزرگترین هنرمند تمام ادوار تاریخ است. تسلط او بر حوزه های مختلف از جمله نقاشی، مجسمه سازی و معماری بی نظیر است. با این حال، هسته اصلی تمرین خلاقانه او، طراحی بود.

این هنرمند ایتالیایی قبل از ساخت هر نقاشی و مجسمه طرح های متعددی از پیکر انسان خلق می کرد. این طراحی ها درک عمیقی از آناتومی و فیزیولوژی را نشان می دهد و بینشی را در مورد چگونگی رویکرد «میکل آنژ» به ترکیب های پیچیده اش ارایه می کند.

پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فروش فراتر از انتظار طرحی از «میکل آنژ»" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فروش فراتر از انتظار طرحی از «میکل آنژ»"، کلیک کنید.