فعالیت های انسانی مهم ترین عامل گرمایش جهانی است

نتایج ماهواره ای:

فعالیت های انسانی مهم ترین عامل گرمایش جهانی است

تحلیل داده های ماهواره ای حاکی از آن است که گرمایش جهانی به علت فعالیت های انسانی به بیشترین میزان خود در تمام ادوار رسیده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری قدم آخر به نقل از اسپیس، تجزیه و تحلیل گزارش های جدید نشان می دهد، گرمایش زمین به دلیل فعالیت های انسانی در سراسر جهان در سطح بی سابقه ای قرار دارد. این گزارش به نقل از داده های علمی بیانگر آن است که تولید گاز های گلخانه ای ناشی از فعالیت های انسانی، مانند مصرف سوخت، کشاورزی، دستکاری فضای سبز و فرسایش خاک، منجر به افزایش دمای هوا در سراسر سیاره شده است.

این افزایش دما در دهه های اخیر عواقب جدی محیط زیستی و اقتصادی، از جمله ذوب شدن یخ های قطب شمال و یخچال های طبیعی، افزایش سطح دریا، تغییرات نامتوازن آب و هوا و فصول مختلف سال، کاهش تنوع زیستی و تغییرات قابل ملاحظه در الگوی بارش و خشکسالی را در پی داشته است.

این گزارش همچنین مشخص می کند که باید برنامه ها و تصمیمات جدیدی به منظور کنترل گرمایش زمین و کاهش انتشار گاز های گلخانه ای اتخاذ شود. اقداماتی همچون توسعه و گسترش منابع انرژی تجدیدپذیر، کنترل آلودگی های صنعتی و حمایت از حفظ جنگل ها و منابع طبیعی می تواند به کاهش گرمایش زمین کمک کند.

پیرس فورستر، دانشمند آب و هواشناسی در دانشگاه لیدز انگلیس، در بیانیه ای که توسط این دانشگاه ارایه شده با نگرانی ابراز کرده است که دمای جهانی همچنان در جهت اشتباه و سریع تر از همیشه رو به جلو پیش می رود. داده های رسمی نشان می دهد، تنها در سال گذشته، فعالیت های انسانی مانند سوزاندن زغال سنگ برای دستیابی به انرژی ارزان قیمت منجر به گرم شدن زمین به میزان 1.3 درجه سانتیگراد (2.34 فارنهایت) شد. 

یافته ها یکبار دیگر تاکید می کنند که گرمایش جهانی ناشی از فعالیت های انسانی همچنان منجر به گرم شدن سیاره زمین می شود و این در حالی است که اقدامات اقلیمی تا حدودی افزایش کلی انتشار گاز های گلخانه ای را کاهش داده است. 

ماهواره های هواشناسی سال گذشته، از ژوین تا دسامبر، هر ماه یک رکورد جهانی گرما را برای تاریخ مربوطه خود ثبت کردند؛ به عنوان مثال، جولای سال 2023 گرم ترین ماه در بیش از دو قرن گذشته بوده که گرمای بیش از حد ناشی از آن بسیاری از مناطق در سراسر جهان را ویران کرد، یخ های قطب جنوب را به پایین ترین حد خود رساند و بدترین و شدیدترین فصل آتش سوزی در کانادا را به وجود آورد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فعالیت های انسانی مهم ترین عامل گرمایش جهانی است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فعالیت های انسانی مهم ترین عامل گرمایش جهانی است"، کلیک کنید.