فعالیت 593 دستگاه ماشین آلات راهداری برای تردد ایمن در راه های برفی خراسان رضوی

قدم آخر/خراسان رضوی مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی از تلاش 800 راهدار به همراه 593 دستگاه ماشین آلات راهداری برای تردد ایمن در راه های برفی استان خبر داد.

جعفر شهامت در گفت وگو با قدم آخر با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به بارش برف، مه گرفتگی و سرمای شدید راه های خراسان رضوی 800 نیروی راهدار و 593 دستگاه ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین راهداری در قالب 72 اکیپ از صبح روز گذشته مشغول یخ زدایی، شن و نمک پاشی و سایر امور ویژه راهداری زمستانی در طول راه های استان در حال فعالیت هستند.

وی افزود: با توجه به یخ زدگی سطح راه ها، حجم شن و نمک مصرفی از ابتدای روز گذشته در طول 13 هزار کیلومتر راه استان تا ظهر فردا به بیش از 2500 تن خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی ادامه داد: از هموطنان محترم تقاضا می شود سفرهای غیر ضرور خود را به زمان مناسب تری موکول نموده و در صورت ضرورت سفر، حتما از سلامت فنی، صحت عملکرد سیستم گرمایشی، برف پاک کن ها و سوخت کافی خودروی خود مطمین بوده و زنجیرچرخ و سایر تجهیزات ایمنی سفر در زمستان را همراه خود داشته باشند و با احتیاط و رعایت سرعت مطمینه رانندگی کنند.

شهامت تصریح کرد: بر اساس آخرین وضعیت راه های خراسان رضوی، در حال حاضر محورهای فرعی تربت جام به صالح آباد، تربت جام به باخرز و فریمان و ژرف به دلیل وقوع کولاک و نبود دید افقی و عدم ایمنی مسدود اعلام شده است. مسافران می توانند آخرین اطلاعات راه های استان را از سامانه 141 مطلع شوند.

پایان خبر قدم آخر 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فعالیت 593 دستگاه ماشین آلات راهداری برای تردد ایمن در راه های برفی خراسان رضوی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فعالیت 593 دستگاه ماشین آلات راهداری برای تردد ایمن در راه های برفی خراسان رضوی"، کلیک کنید.