فیرپلی مالی با هدف کاهش هزینه ها انجام می شود – خبرگزاری قدم آخر | اخبار ایران و جهان

فیرپلی مالی با هدف کاهش هزینه ها انجام می شود - خبرگزاری قدم آخر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری قدم آخر و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، کیومرث هاشمی در جلسه مشترک با اعضای کمیسیونفرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همانطور که ابتدا در مجلس برنامه های خود را ارایه دادیم براساس سیاست های کلانبالادستی نقشه راه خود را قرار دادیم و بعد از دیدار رهبر معظم انقلاب با جامعه ورزشکاران، شعار “ورزش قوی، ایران قوی” را دراولویت کارهای خود قرار دادیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به عملکرد حوزه ورزش و جوانان در یک سال گذشته و توفیقاتی که به دست آمده خاطرنشان کرد: کارهایخود را نقطه زنی کردیم که بتوانیم به موفقیت برسیم و برنامه ریزی براساس اصول حرفه ای را در دستور کار قرار دادیم.

وی ادامه داد: رسیدگی به ورزشکاران همواره مورد تاکید رهبر انقلاب بوده و رییس جمهور نیز به انجام آن تاکید دارند و اینکه باید ازظرفیت ورزش کشور به بهترین شکل استفاده کرد. ما در این مدت تلاش کردیم از این ظرفیت بهترین استفاده را کنیم.

هاشمی اظهار داشت: در برنامه ریزی انجام شده پس از برگزاری نخستین جلسه شورای عالی ورزش، هیچ پروژه جدیدی را شروعنمی کنیم تا پروژه های نیمه تمام تعیین تکلیف شود و این کار براساس طرح آمایش سرزمینی انجام خواهد شد. طرح آمایش سرزمینی وبرنامه ملی پیشرفت دو طرح اصلی ما برای توسعه و آینده ورزش کشور خواهد بود.

وی افزود: با هزینه چهار و نیم همتی موفق شدیم بیش از سه هزار پروژه نیمه تمام را تکمیل کنیم. طرح آمایش سرزمینی عدالت را بهورزش برمی گرداند و دیگر براساس سلیقه نمی توانیم پروژه ها را افتتاح و راه اندازی کنیم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به واگذاری دو باشگاه پرطرفدار کشور اظهار داشت: بعد از 30 سال دو باشگاه استقلال و پرسپولیستعیین تکلیف شد که با این حرکت بزرگ و همراهی دولت و رییس جمهور توانستیم این دوباشگاه را از بلاتکلیفی خارج و به بخشخصوصی واگذار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که رهبر انقلاب همواره به آن تاکید داشتند حمایت ورزشکاران به لحاظ معیشتی و رفاهی بود کهما خوشبختانه با حمایت رییس جمهور موفق به برنامه ریزی طرح شهرک مدال شدیم که اتفاقات خوبی تا الان افتاده است و پیگیر هستیمکه این طرح به زودی کلید بخورد.

وی گفت: لایحه نظام جامع باشگاه داری که کمیسیون فرهنگی نیز از آن حمایت کرده اگر در صحن به تصویب برسد منجر به اتفاقاتخوبی برای ورزش و وضعیت باشگاه های ما خواهد بود. اخیرا به لطف و حمایت دولت سیزدهم توانستیم پاداش ورزشکاران را نیز پرداختکنیم و سعی کردیم در آستانه المپیک و پارالمپیک با شرایط بهتری ورزشکاران به تمرین بپردازند و اعزام شوند.

کیومرث هاشمی تصریح کرد: ورزشکاران سرمایه های این کشور هستند و رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور نیز تاکید دارند به اینسرمایه ها رسیدگی کنیم و نباید قهرمانان را رها کنیم.

وی ادامه داد: بحث فیرپلی مالی یا انصاف مالی که با هدف کاهش مدیریت هزینه ها خواهد بود جزو برنامه های ما است که به جدیت اینموضوع را پیگیری می کنیم و براساس هزینه و درآمد دیگر باشگاه های ما می توانند هزینه و برنامه ریزی کنند. فدراسیون هایی که لیگحرفه ای دارند موظف به رعایت این قانون هستند.

وی بیان کرد: وزارت ورزش تنها وزارتخانه ای است که سامانه مبارزه با فساد را راه اندازی کرده و براساس گزارش هایی که به دست منمی رسد اگر در یک نقطه ای از کشور فسادی رخ داده باشد ما رسیدگی می کنیم. بحث راه اندازی منشور اخلاق ورزشکاران نیز جزو دیگرکارهای ما بوده و تمام فدراسیون ها و هیات های ما موظف به اجرا و تعهد به این منشور اخلاقی هستتد.

وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: الزام و تدوین پیوست فرهنگی یکی دیگر از اقدامات ما در این مدت بوده است و این موضوع را برایتمام رویدادهای ملی و بین المللی درنظر گرفته ایم. جزو تاکیدات ما به همه فدراسیون ها است که پیوست فرهنگی را برای مسابقات خود بهویژه در مسابقات برون مرزی داشته باشند.

هاشمی خاطرنشان کرد: بحث توجه به شهدای ورزشکار و خانواده آنها نیز جزو منویات رهبر انقلاب است و همیشه مورد توجه ما در اینمدت بوده است و به آن رسیدگی می کنیم. همچنین بحث حق پخش تلویزیونی جزو یکی از مطالبات اصلی جامعه ورزش است که باتصویب مجلس و عزمی که دولت دارد امیداریم که این موضوع به زودی اجرایی شود.

وی بیان کرد: در سال 1402 به لحاظ مدال آوری اتفاقات خوبی برای ورزش ما رخ داد که این رشد چشم گیر در مدال آوری را در آستانهبازی های المپیک به فال نیک می گیریم. ما توانستیم از این مدال آوران با حضور رییس جمهور تجلیل کنیم که ورزشکاران ما با روحیه بهتریدر المپیک حاضر شوند.

کیومرث هاشمی در پایان اظهار داشت: بحث حمایت از اشتغال و ازدواج جوانان نیز از دیگر برنامه های اصلی ما در این وزارتخانه بودهاست. خوشبختانه در این مدت 157 همت به 773 هزار نفر متقاضی دریافت کننده وام ازدواج تعلق گرفت که کار بزرگی است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فیرپلی مالی با هدف کاهش هزینه ها انجام می شود – خبرگزاری قدم آخر | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فیرپلی مالی با هدف کاهش هزینه ها انجام می شود – خبرگزاری قدم آخر | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.