قبرس پس از هشدار «سید حسن نصرالله» پا پس کشید

قبرس پس از هشدار «سید حسن نصرالله» پا پس کشید

به گزارش قدم آخر، نیکوس کریستودولیدس رئیس جمهوری قبرس روز پنجشنبه اعلام کرد که این کشور جزیره‌ای در شرق مدیترانه، در هیچ عملیات نظامی در منطقه یا جای دیگر دخالت ندارد.

کریستودولیدس این اظهارات را در واکنش به سخنرانی سید حسن نصرالله مطرح کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه «تایمز اسرائیل»، دبیرکل حزب‌الله لبنان هشدار داد که اگر قبرس به اسرائیل اجازه استفاده از بنادر و فرودگاه‌های خود برای هدف گرفتن خاک لبنان را بدهد، می‌تواند تحت تاثیر قرار گیرد.

رئیس جمهور قبرس مدعی شد که کشورش بخشی از راه حل است نه بخشی از مشکل و نقش نیکوزیا در کریدور بشردوستانه برای غزه توسط جهان عرب و جامعه جهانی به رسمیت شناخته شده است.

وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا هنوز کانال ارتباطی با حزب‌الله یا دولت لبنان وجود دارد؟ بیان کرد: بدون شک، یک کانال ارتباطی با دولت لبنان و دولت ایران وجود دارد. کانال‌های ارتباطی از طریق مسیر دیپلماتیک هستند.

به گزارش ایرنا، دبیرکل حزب‌الله لبنان در جریان سخنرانی روز چهارشنبه به مناسبت شهادت «حاج ابوطالب» فرمانده میدانی حزب‌الله، در مورد همکاری دولت قبرس با رژیم صهیونیستی هشدار داد.

وی تاکید کرد: ما به دولت قبرس هشدار می‌دهیم که اگر فرودگاه‌ها و پایگاه‌های خود را به روی اسرائیل برای هدف قرار دادن لبنان بگشاید، بخشی از جنگ خواهد بود. ما به همبستگی، حمایت و کمک خود به غزه ادامه خواهیم داد و برای همه احتمالات آماده‌ایم و هیچ چیز ما را از انجام این وظیفه باز نخواهد داشت.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قبرس پس از هشدار «سید حسن نصرالله» پا پس کشید" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قبرس پس از هشدار «سید حسن نصرالله» پا پس کشید"، کلیک کنید.