مدودف: اوکراین شکست خورده دیگر مشروعیت ندارد

مدودف: اوکراین شکست خورده دیگر مشروعیت ندارد

رییس جمهور پیشین و معاون شورای امنیت روسیه گفت تصمیم رییس جمهور اوکراین برای عدم برگزاری انتخابات بدین معناست که «دولت کی یف دیگر مشروعیت ندارد، حتی روی کاغذ!»

به گزارش قدم آخر، قرار بود انتخابات ریاست جمهوری اوکراین در تاریخ 31 مارس برگزار شود اما «ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهور این کشور آن را به دلیل حکومت نظامی و درگیری با روسیه لغو کرد و گفت: «ما باید بدانیم که اکنون زمان دفاع و زمان نبرد است. من معتقدم که اکنون زمان مناسبی برای انتخابات نیست.»

«دیمیتری مدودف» معاون شورای امنیت روسیه که سابقا رییس جمهور و نخست وزیر این کشور هم بوده، در گفت وگو با خبرگزاری تاس بیان کرد: تمامی این قوانینی که تحریف می شوند صرفا یک چیز را نشان می دهند و آن «مرگ کشور شکست خورده اوکراین» و از دایره واژگان آمریکایی، تبدیل آن به یک «کشور شکست خورده کلاسیک» است.

وی افزود: «آمریکا و متحدانش از تلاش های زلنسکی برای ماندن در قدرت حمایت می کنند زیرا از سقوط ننگین رژیم جنایتکار او می ترسند.»

معاون شورای امنیت روسیه در ادامه این مصاحبه تاکید کرد: «به همین دلیل چنین احتمالی وجود دارد که زلنسکی در این انتخابات به طرز بدی شکست بخورد و شهروندان کشور ناموجود او به امید آغاز مذاکرات صلح با روسیه، رییس جمهور جدیدی بخواهند.»

دیمیتری مدودف یادآور شد که زلنسکی تحت عنوان «فردی تازه به دوران رسیده در عرصه سیاست» در سال 2019 پیروز شد زیرا او تبلیغات خود را بر «لفاظی های مربوط به صلح» متمرکز کرده بود. با این حال، حامیان غربی اوکراین در کی یف اجازه صلح ندادند زیرا «آنها از باکانال خونین، پول خوبی به دست می آورند.»

«باکانال» اصطلاحی است برای مراسمی که در یونان قدیم بصورت جشن عظیم برگزار می شد و گاها در حین این جشن و شب نشینی قتل هایی رخ می داد.

مدودف هرگونه تغییری را در اوکراین بعید می داند زیرا معتقد است: «اوکراینی ها در کشوری که براساس قانون باشد زندگی نمی کنند. قانون و عدالت 10 سال پیش در اوکراین از یادها رفت؛ درست موقعی که کودتای تحت حمایت ایالات متحده در کی یف رخ داد و درگیری دونباس آغاز شد.»

او در پایان این مصاحبه با اشاره مستقیم به زلنسکی گفت: «او یا احتمالا دستگیر یا محاکمه می شود، یا اینکه به سرنوشت معلم خود یعنی استپان باندرا دچار خواهد شد.»

«استپان باندرا» طی مراحل اولیه حمله نازی به اتحاد جماهیر شوروی، با دولت آدولف هیتلر همکاری کرد. وی سپس توسط آلمانی ها به دلیل اختلافاتی بر سر آینده اوکراین دستگیر و زندانی شد. باندرا پس از جنگ به غرب آلمان گریخت؛ جایی که در سال 1959 توسط مامور کا.گ.ب، (KGB) سرویس اطلاعاتی و امنیتی اتحاد جماهیر شوروی سابق ترور شد.

عدم برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در اوکراین به دستور زلنسکی به بحث جنجال برانگیزی میان کشورهای درگیر و هم چنین آمریکا بدل شده است. هفته گذشته «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا در جریان سفر به کی یف گفت هنگامی که تمامی اوکراینی ها از جمله آنهایی که در مناطق تحت کنترل روسیه هستند زمان مناسب را اعلام کنند، دولت اوکراین انتخابات را برگزار خواهد کرد.

بیانیه آنتونی بلینکن نشان می دهد که ایالات متحده از زلنسکی انتظار برگزاری انتخابات را ندارد مگر اینکه تمامی پناهجوهای اوکراینی در سرتاسر اروپا و هم چنین آنهایی که در مناطق سابق اوکراینی از جمله دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا زندگی می کنند، حق شرکت در انتخابات را داشته باشند. اما از آنجایی که شهروندان این مناطق مذکور در سپتامبر 2022 به الحاق به فدراسیون روسیه رای مثبت دادند، بعید است که این بار قصد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری اوکراین را داشته باشند.

پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مدودف: اوکراین شکست خورده دیگر مشروعیت ندارد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مدودف: اوکراین شکست خورده دیگر مشروعیت ندارد"، کلیک کنید.